FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23.46° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Altınyuva : "Kongrelerin Durumu Belirsiz"

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, erken seçim sebebiyle yapılacak ilçe kongrelerinin ve il kongresinin ertelenme durumunun henüz tam olarak belli olmadığını söyledi CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, dün parti binasında basın mensupları

21 Ağustos 2015 Saat: 14:15
Altınyuva : "Kongrelerin Durumu Belirsiz"
Altınyuva : "Kongrelerin Durumu Belirsiz"

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, erken seçim sebebiyle yapılacak ilçe kongrelerinin ve il kongresinin ertelenme durumunun henüz tam olarak belli olmadığını söyledi

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, dün parti binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Devam eden kongre sürecine ilişkin konuşan İl Başkanı Cihat Altunyuva, erken seçim sebebiyle CHP’nin yapacağı ilçe kongreleri ve il kongresinin ertelenmesinin henüz belli olmadığını ifade etti. Öte yandan Altunyuva, erken seçime hazır olduklarına da vurgu yaptı.


İKTİDAR OLMA HESAPLARI
İl Başkanı Cihat Altunyuva, “Kocaeli’den bir şehidimizi uğurladık. Emre Kaan kardeşimizi toprağa verdik. Dikkat ederseniz 7 Haziran seçimleri sonrasında bazı çevrelerce ülkemizde hükümet kurulmaması çabasına girildi ve başarılı olundu. Oyalama taktikleriyle hükümeti kurma görevi verilen kişiye ‘Aman ha sakın hükümeti kurma’ talimatı verilmiş gibi bir hava var. Aynı zamanda intikam alır gibi ortamı tahrik eden, çözüm süreci bitmiştir diye ortada dolaşanlar yeniden tek başına iktidar olma hesaplarına girdiler” ifadelerini kullandı.


ÇÖKÜŞÜ HIZLANDIRACAĞIZ
Altunyuva, “Ülkemiz bu cumhurbaşkanından kurtulmadan ne yazık ki bu dertlerden kurtulamayacak. Biz parti olarak seçime en hazır partiyiz. Kısa sürede tüm hazırlıklarımızı tamamlayacak durumdayız. Bu seçimlerde de AKP’nin çöküşünü hızlandırmak için tüm çabamızı harcayacağız” şeklinde konuştu.


KONGRE SÜRECİ
Kongre süreciyle ilgili konuşan Altunyuva, “Partimizin kongre süreci devam ediyor. Şu an delege seçimleri devam ediyor. 6 Eylül tarihine kadar delege seçim sürecimiz devam edeceğiz. Daha sonra bu süreç tamamlanmış olacak. erken seçim sebebiyle kongre sürecinde bir durdurma olmazsa ilçe kongrelerimizi de yapacağız” dedi. Öte yandan Altunyuva, “Genel merkez tarafından ilimize Ordu Milletvekili Seyit Torun, Adana Milletvekili İbrahim Özdiş ve Denizli Milletvekili Melike Batmacı pazartesi sabahı ilimizde olacak” dedi.


CEYHAN ZAMANLA ÖĞRENECEK
Son olarak AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ı eleştiren Altunyuva, “Biz zaman zaman gerekli gördüğümüz yerlerde gerek merkezi hükümete gerekse yerel yöneticilere karşı eleştirilerde bulunuruz. Kamuoyu desteğini arkamıza alırız ve olayları ve sıkıntıları dile getiririz. Ama bunu özellikle AKP’nin il başkanı biraz tecrübesizliğinden dolayı farklı yorumluyor. Polemik çıkarmaya çalışıyor. Yok sayılı günleri kaldı diyor yok atanmış il başkanı. Kendisinde biraz acemilik var. Zamanla öğrenecek” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız