CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur7° C / 7° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ALTINKEMER KÜLTÜR MERKEZİ TAMAMLANIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi halkın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla kentin uygun yerlerine kültür merkezleri inşa ediyor. Bu mekânlar halk tarafından verimli bir şekilde ku

2 Nisan 2013 Saat: 12:45
ALTINKEMER KÜLTÜR MERKEZİ TAMAMLANIYOR
ALTINKEMER KÜLTÜR MERKEZİ TAMAMLANIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi halkın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla kentin uygun yerlerine kültür merkezleri inşa ediyor. Bu mekânlar halk tarafından verimli bir şekilde kullanılıyor. Kültür Merkezleri bünyesinde kurulan kurslarda halka çeşitli eğitimler verilirken düğün, konferans ve seminerler gibi kültürel organizasyonlarda bu merkezler aranan mekânlar oluyor.


ROMA MİMARİSİ
Karamürsel Altınkemer sahilinin hemen yanında inşa edilen Kültür Merkezi sıra dışı yapısıyla göze çarpıyor. Roma dönemi mimarisini andıran yapısıyla dikkat çekecek olan kültür merkezi sosyo-kültürel programlara ev sahipliği yapacak. Mavi Bayraklı Altınkemer Plajının yanında inşa edilen kültür merkezi tamamlandığında bölgenin gözbebeği olacak. Karamürsel’in girişinde yer alan yapı ihtişamıyla da göz dolduracak.

DENİZ MANZARALI TERAS
Yapının salon kısmı tamamlandı. Konferans kısmının koltukları yerleştirildi. Üst kattaki korkuluklarda boyama işleri yapılıyor. Yapının ikinci katında kurs sınıfları olarak kullanılmak üzere 4 oda bulunuyor. Roma dönemi mimari özelliklerini taşıyacak olan kültür merkezinin sahile bakan geniş bir terası bulunuyor. Bu teras kent ve deniz manzarasıyla kültür merkezine hoş bir hava katıyor.

224 KİŞİLİK ÇOK AMAÇLI SALON
Bölgedeki halkın düğün, seminer gibi kültürel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak olan kültür merkezinin yapımı hızla devam ediyor. 3 bin metrekare kullanım alanına sahip olacak kültür merkezinde, 224 kişilik çok amaçlı kapalı, 192 kişilik de açık düğün salonu yer alacak. Bin 754 metrekare alan üzerine kurulan Kültür Merkezi bodrum, zemin ve bir kattan oluşuyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız