CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu15.15° C / 17° C

parçalı az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ALPERENLER HOCALI'YI UNUTTURMAYACAK

Hocalı soykırımının 21.yılı münasebetiyle Kocaeli Alperen Ocakları İl Başkanı Eren Elmalı düzenlediği basın açıklamasında Hocalıyı zihinlerde tutacağız ve bu katliamın dünyada tanınması için elimizden

27 Şubat 2013 Saat: 12:19
ALPERENLER HOCALI'YI UNUTTURMAYACAK
ALPERENLER HOCALI'YI UNUTTURMAYACAK

Hocalı soykırımının 21.yılı münasebetiyle Kocaeli Alperen Ocakları İl Başkanı Eren Elmalı düzenlediği basın açıklamasında "Hocalıyı zihinlerde tutacağız ve bu katliamın dünyada tanınması için elimizden ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Elmalı, “Azerbaycan’ın yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında 26 Şubat 1992 yılında Ermenistan ordusu sivil, kadın, çocuk, yaşlı ayırımı yapmadan 613 kişiyi en ağır işkenceler uygulayarak soykırıma tabi tuttu. Bir küsur saat içinde gerçekleştiren bu soykırımda ölen 613 kişiden 106'sı kadın, 83'ü çocuktu. 56 kişi işkenceyle öldürülmüş ve 8 aile tümüyle yok edilmişti." şeklinde konuştu.

SOYKIRIMDAN SABIKALI ERMENİSTAN
Ermenistan adeta yıllar yılı biriktirdiği Türk nefretini Hocalıya kustuğunu belirten Elmalı, "Soykırımlardan sabıkalı olup da kendilerine sözde soykırım yapıldığını iddia edenlere inat bizler her daim Hocalıyı zihinlerde tutacağız ve bu katliamın dünyada tanınması için elimizden ne gerekiyorsa yapacağız”cümleleri ile düşüncelerini ifade etti.

İNADINA HEPİMİZ TÜRKÜZ
Elmalı açıklamasını “Türklüğü ayaklar altına alanlara, Türk düşmanlarının gayri meşru seçilen Başkanlıklarını tebrik edenlere yani Değerli Devlet Büyüklerimize feraset temennilerinde bulunuyor. Hepimiz Hocalılıyız, Hepimiz Türk’üz diyoruz. Unutmamanın insanlığının ve vefanın gereği olduğunu düşünerekten. Hocalı soykırımını unutmuyor ve unutturmayacağız. Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşattırmasın” sözleriyle tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız