FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu23° C / 23° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Alpay Hacıoğlu İzmitli Emlakçılardan Destek İstedi

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkan Adayı olan Alpay Hacıoğlu yarın yapılacak olan kongre öncesinde son üye buluşmasını İzmit İlçesinde bulunan emlakçılar ile gerçekleştirdi

3 Eylül 2016 Saat: 13:06
Alpay Hacıoğlu İzmitli Emlakçılardan Destek İstedi
Alpay Hacıoğlu İzmitli Emlakçılardan Destek İstedi

Kocaeli Emlakçılar Odası Seçimi yarın (Pazar) Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO)’nda saat 11.00’da yapılacak. 780 kadar üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede KEM-DER Başkanı Alpay Hacıoğlu ve Ahmet Pekin aday olacak. Tüm ilçelerde toplantı düzenleyerek üyelerinden destek isteyen Kocaeli Emlakçılar Odası Başkan Adayı olan Kocaeli Emlakçılar Derneği (KEM-DER) Başkanı Alpay Hacıoğlu, son olarak İzmit Merkez’deki üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıya; MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Bekirpaşa eski Belediye Başkanı Fikret Toker, Bursa Emlakçılar Odası (BEMO) Başkanı Erdal Çelebi de katıldı. 

İzmit İlçesinde bulunan üyelerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Oda Başkanı Adayı Alpay Hacıoğlu, “Sizlerden mesleğe sahip çıkma adına hepimizin oraya düğün töreni varmış gibi gitmenizi istiyoruz. Sektör içindeki sorunları biliyoruz. Özellikle Kocaeli Emlakçılar Derneği’nin rahmetli kurucumuz Ünal Emre ve geçmiş dönemden bu tarafa yönetimde bulunan arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bugünün tohumları o günlerde atıldı. KEMDER çatısı altında meslektaşlarımızla bütünleştik. Bundan sonra Kocaeli Emlakçılar Odası olarak KEMDER ile birlikte hep beraber bütün ilçedeki meslektaşlarımızla yapmamız gerekeni biliyoruz. 
 

EMLAK KANUNU ÇIKARMAK İSTİYORUZ
Oda oluşumuz bizi onurlandırıyor. Bundan sonraki süreçte KEMDER olarak nasıl hizmetlerimiz vara Kocaeli Emlakçılar Odası olarak mesleki anlamda, sektördeki sorunları gidermek adına Türkiye’deki diğer dernek ve oda başkanları ile bir projemiz vardı. Son KEMDER Kongresinde Kocaeli Emlakçılar Odası’nı kuracağımız sözünü vermiştik. Bu sözümüzü tuttuk. Kocaeli Emlakçılar Odası’nı kuranlar burada. İkinci projemiz Türkiye’de Emlak Kanunu çıkarmak. Kanunla birlikte mesleğimizi daha kaliteli şekilde icra etmek. 


EMLAKÇILAR ÜNİVERSİTE MEZUNU OLACAK
Yarın bütün dernek ve oda başkanlarını davet ettik. Onlar da kongremize gelecek. Herkes kayıt dışı insanların işimizde varlık gösterdiklerinden yakınıyor. Vergi levhası olan esnaf sicil kaydı olan meslektaşlarımız emlak kanunu yürürlüğe girdiğinde emlakçı olarak adlandırılıyor. Bundan sonraki süreçte de üniversite mezunu olacak ve yeterlilik sahibi olacak ve sektör içine böyle girebilecek. Sözleşmesiz kimse iş yapamayacak. Bin TL ile 50 bin TL arasında para cezası uygulanacak. İkincisinde meslekten men, daha sonra hapis cezası uygulanacak. Gerçekten çok kutsal bir görev icra ediyoruz. Emlakçılık sektörünü çok farklı bir noktaya getireceğiz. Kocaeli de yarın sanki meslek odası değil sanki yerel yönetimler seçimi havası var” dedi. 

ALPAY HACIOĞLU KİMDİR?
1976 Kocaeli İzmit Doğumlu. Evli ve 1 çocuk babası. 13 yıldan beri aktif olarak emlak sektöründe hizmet veriyor. 2010 yılından itibaren KEM-DER Kocaeli Emlakçılar Derneği’nde başkan olarak devam ediyor. Aynı zamanda emlak kanunu yasa çalışmasında Türkiye’deki tüm illerin dernek ve oda başkanları ile kanun çalışması komisyonunda yer alıyor. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız