FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu21.93° C / 23° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Alışveriş Çarşıdan Yapılır

İzmit Belediyesi sponsorluğunda İstiklal Caddesi ve İkizlerçeşme esnafının işlerini canlandırmak için düzenlenen “Alışveriş çarşıdan yapılır” isimli alışveriş panayırı başladı

28 Mart 2016 Saat: 13:30
Alışveriş Çarşıdan Yapılır
Alışveriş Çarşıdan Yapılır

İzmit Belediyesi sponsorluğunda İstiklal Caddesi ve İkizlerçeşme esnafının işlerini canlandırmak için düzenlenen “Alışveriş çarşıdan yapılır” isimli alışveriş panayırı başladı

Şubat ayında Ulugazi esnafının bir araya gelerek düzenlediği ve halktan büyük ilgi gören alışveriş panayırının ikincisi İzmit Belediyesi sponsorluğunda “Alışveriş çarşıda yapılır” ismiyle İstiklâl Caddesi ve İkizlerçeşme Sokağı’nda başladı. Panayır açılışına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Kent Konseyi Başkanı Cafer Kozluca, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Durmuş, Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayiiler Odası Başkanı Bayram Kütük, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu ve İlçe Başkanı Hülya Yıldırım katılım gösterdi. Cadde esnafının satışlarını artırmak ve caddede hareketliliği sağlamak amacıyla düzenlenen alışveriş panayırında esnaflar yüzde 30-40 oranında indirimlerle halkı bekleyecek. Dün başlayan panayır 3 Nisan tarihine kadar devam edecek. 


DESTEKLİYORUZ
Panayır açılışında konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, şunları söyledi: “Özellikle büyük alışveriş merkezlerinden sonra şehir içindeki esnafımızın bazı desteklere ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Biz de belediye olarak bu etkinliklere elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz. Çevre düzenlemelerini yapıyor, aydınlatmaları düzenliyoruz. Bütün oda başkanlarımızla birlikte esnafımızın ve çarşımızın ilgi odağı olması için buradayız. Burası şehrin merkezidir.  Bu etkinliklerin güzel bir şekilde gerçekleşmesi için çevrede ki vatandaşın da saygılı olması gerekiyor.


BİRLİK VE BERABERLİK
Böyle bir dönemde insanlarımızın terör baskısıyla korkutulup huzursuz edildiği, dışarı çıkmaya korkar hale getirildiği bu dönemde insanlarımızın sokaktan kopmaması ve terörü destekleyenlerin amacına ulaşmaması adına bu etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Bu vatan hepimizin vatanı, bu bayrak hepimizin bayrağıdır. Böyle günlerde birlik ve beraberliğimizin en güçlü olması gereken günler. Hangi amaçlarla olursa olsun bu huzursuzluğu çıkaranlar bunu bir tarafa yapmıyor. Zarar hepimizin zararıdır. Birbirimize olan saygımızı ve sevgimi kaybetmememiz, sosyal yaşantımızı bölmememiz lazım. Gün birlik ve beraberlik günüdür.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız