FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.46° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Alevilerin Tepkisi Büyük

Önceki gün Tavşantepe Mahallesi'nde 20'ye yakın Alevi vatandaşın yaşadığı evin işaretlenmesinin ardından dernek başkanları ve mahalleliler bir araya geldi.

16 Haziran 2015 Saat: 09:35
Alevilerin Tepkisi Büyük
Alevilerin Tepkisi Büyük

Önceki gün Tavşantepe Mahallesi'nde 20'ye yakın Alevi vatandaşın yaşadığı evin işaretlenmesinin ardından dernek başkanları ve mahalleliler bir araya geldi.

Hacı Bektaşi Veli Tavşantepe Cemevi önünde bir araya gelen dernek başkanları ve mahalle sakinleri basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker, HDP İl Başkanı Mehmet Akgül, CHP İl Başkanı Cihat Altınyuva, CHP Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP’den milletvekili adayı olan Asude Fırat Özkan, CHP’nin parti büyüğü Hikmet Erenkaya, ÖDP İl Başkanı Osman Bahçeci, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez, Alevi Kültür Derneği Kocaeli Şube Başkanı Cengiz Duman, Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik, BES Şube Başkanı Gülizar Ateş, Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, Halkevleri Şube Başkanı Yaşar Seğmen ve Vartolular Derneği Başkanı Aşkın Yavuz gibi isimler katıldı.


MÜCADELE DEVAM EDECEK
Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez, evlerin işaretlenmesi olayı ile ilgili daha önceden de yaşanan olayları örnekledi. Geçmez, “Biz bu işaretleri de biliyoruz. Yakmaları da biliyoruz. Aynısı Maraş, Sivas, Çorum ve Gazi’de yaşadık. Sanıyorlar ki Aleviler yalnızdır. Hiç unutmasınlar ki Aleviler dostları ile birliktedir. Artık Aleviler mücadele içerisindedir. Bunu yapanlara müsaade edenler saraylara çıksalar da, 400 milletvekili hayal etseler de biz 10 kişi kalsak da mücadelemiz devam edecektir” dedi.


MERKEZİMİZDE İNSAN OLACAK
AKP’yi işaret eden Geçmez, “Sizin hükümdarlığınız 7 Haziran’da son bulmuştur. Bizim rotamız bellidir. Bizim merkezimizde insan olacaktır. Hırsızlık olmayacaktır. Siz istediğiniz kadar Alevilerin evlerini işaretleyin. Aleviler bu ülkeyi terk etmeyeceklerdir. Aleviler sizin korkulu rüyalarınız olacaktır. Biz bu topraklarda göğsümüzü gererek yaşamaya devam edeceğiz. Suriye’de de IŞİD bu hükümetin kardeşidir. Yargılanacakları günü de hep birlikte göreceğiz” şeklinde konuştu.


CESARETİNİZ VARSA GELİN
Evlerde yapılan işaretlemelerle katliam sinyali verildiğini belirten Geçmez, “Kandan beslenen caniler Tavşantepe’de katliam yapacaklarını işaret ediyorlar. Varsa yüreğiniz biz buradayız. Sizden korkanlar sizin kadar adi olsun. Şunu hepimiz iyi bilelim. Birlikte yaşamanın yollarını geliştirmeliyiz. Bu mesele Alevi Sunni meselesi değil. Türkiye demokratik bir ülke olacaksa kardeşçe yaşama bilincini geliştirmeliyiz. Pirimiz bile yoldan dönmedi kellesini verdi. Bizi kimse yolumuzdan döndüremez. Bizim evlerimizi işaretlemek Türkiye’nin ayıbıdır” diye konuştu.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız