KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
çağıngöz
konakkkkkk
KOCAEL TIPPP
FREKANS
Breau

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur5° C / 5° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
Kızılkaya

Güncel

Aleviler Demir'e Yapılan Saldırıyı Kınadı

Alevi Kültür Dernekleri Şubesi, Genel Başkanları Doğan Demir ve Alevi Bektaşı Federasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün’e yapılan silahları saldırıyı kınayan bir basın açıklaması yaptı

9 Ağustos 2015 Saat: 10:08
Aleviler Demir'e Yapılan Saldırıyı Kınadı
Aleviler Demir'e Yapılan Saldırıyı Kınadı

Alevi Kültür Dernekleri Şubesi, Genel Başkanları Doğan Demir ve Alevi Bektaşı Federasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün’e yapılan silahları saldırıyı kınayan bir basın açıklaması yaptı

“Aleviler Barış İstiyor” toplantısına katılmak için İstanbul’dan yola çıkan Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir ve Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün’e Ankara girişinde silahlı saldırı düzenlenmesi tepkileri de beraberinde getirdi. Dün öğlen saatlerinde Belediye İş Hanı önünde toplanan Alevi Kültür Dernekleri Şube üyeleri yapılan saldırıyı kınayan bir basın açıklaması yaptı. Açıklamayı Şube Sekreteri Birol Sağlam okurken, HDP Milletvekili Ali Haydar Konca, HDP İl Başkanı Mehmet Akgün ve Eğitim-İş Şube Başkanı Bilal Şener katıldı. 


SALDIRIYI LANETLİYORUZ
Birol Sağlam yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz. Gerçekleştirilen bu saldırılar barışa, kardeşliğe yapılan saldırılardır. Bilinmelidir ki eğer tüm bu saldırılar bizleri yıldırmak içinse biz bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Elimizde silahımız yok ama dedelerimiz, aalarımız, geçlerimiz, canlarımızla birliğimizden yolumuzdan ikramımızdan dönmeden mücadelemize devam edeceğiz. Aleviler bu oyunlara ve provokasyonlara gelmeyecektir. Asla halkların kardeşliğinden ülkemizin huzuru ve barışından vazgeçmeyeceğiz. 


İZMİT’TE DE OLDU
Yıllardır topraklarımızda ar olan bu girişimler yeni değil elbette. Gerici zihniyetin kullandığı inkar, nefret, şiddet dili ile Aleviliğe ve Alevilere dönük tehditleri devam ettiriyor. Türkiye kaos ortamına çekilirken provokatif eylemlerle Alevileri hedef haline getirmeye çalışıyorlar. Yine yakın zamanda İzmit ilçemiz sınırlarında Tavşantepe’de yaşanan kundaklama ve evlerin işaretlenmesi geçmişin kirli yüzünü tekrar tekrar ortaya koymuştur. Tehdit altında olan sadece Aleviler değil; esas itibariyle bu saldırılar; barıştan, kardeşlikten ve özgürlüklerde yana tavır koyanlarındır. 


POLİSTEN UYARI 
Bizler Alevice duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Alevilik vardır ve Alevilik haktır. Türkiye’yi savaşasokmak isteyenlere inat bizler barış diyoruz. İkrarımızdan kararlı duruşumuzdan ödün vermeden barışı savunmaya devam edeceğiz. Başta saldırıya maruz kalan yöneticilerimiz olmak üzere direnin tüm yoldaşlara selam olsun. Tekrar Genel Başkanımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz ve geçmiş olsun diyoruz.” Diğer yandan yapılan basın açıklaması sırasında mobiletiyle müzik çalan bir vatandaş polis ekipleri tarafından uyarıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız