FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Alacaklarına Karşılık Mescid Satışta

CEYPAŞ AŞ. firması mağduriyetini gidermek adına sitenin girişine yapılan mescidi 2 Milyon TL bedelle satışa çıkardı

25 Eylül 2016 Saat: 11:25
Alacaklarına Karşılık Mescid Satışta
Alacaklarına Karşılık Mescid Satışta

İzmit Çayırköy Mahallesinde bulunan Gölkay Park Tovers’ta müteahhit, inşaat malzemelerini satın aldığı CEYPAŞ AŞ. firmasına olan borcu karşılığında Arap yatırımcılar için yapılan mescidi sattı. CEYPAŞ AŞ. ise alacaklarını tahsil edebilmek adına mescidi satılığa çıkarttı.

MAĞDUR OLDUK
Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan CEYPAŞ AŞ. Finans Sorumlusu Suna Uçak, ”Mescidin de içinde bulunduğu alan içerisinde arkasındaki 3 blokla birlikte Arap bir firmanın yatırımıyla yapılmış yapılar bulunmaktadır. Sadece Araplara satılıyor bu bloklar. Bu blokları yapan ana müteahhit firmaya inşaat malzemesi temin eden firmayız biz. Yaklaşık iki senedir malzeme veriyoruz. Aynı zamanda mescidi yapan firma da biziz. Mescidin inşaatını da biz yaptık. Ana müteahhit firma ile Arap firması arasında kendi aralarında hesaplarla ilgili yaşanan bir ihtilaftan dolayı biz mağdur olduk. Alacaklarımızı ana müteahhitten temin edemedik. Dolayısıyla sıkıntı hasıl oldu. Bizde bununla ilgili ne yapabiliriz konusunda düşündüğümüzde mescidi satma fikri gündeme geldi.


“ARAPLARA DAHA KOLAY SATILSIN DİYE”
Mescit aslında tapuda da ticari alan olarak yer alıyor. Aslında Araplara daha kolay satılsın adına yatırımcı firmanın belki de göz boyama niyetinde yaptığı bir şey. Yani mescit yapıyor oraya Araplar alıyor nihayetinde. Sadece Araplar alıyor Türklere satış yok. Durum bundan ibaret. Alacağımıza karşılık mescidi aldık bizde. Biz mağduruz açıkçası. Alacağımızı alamayacağımız için mecbur bunu aldık. Bizde mescidi satmak istemeyiz. Bizde bunun dini yönden külfeti altındayız ama nihayetinde bir işletmeyiz. Geypaş AŞ’ye aittir tapusu. 2 Milyon TL bedelle de şu anda satışa çıkarıldı” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız