FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu17.53° C / 18° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Akşenere Yapılan Ayıba Sezsiz Kalmadılar

İzmit’te doğan, ilimizde bir dönem de milletvekilliği yapan MHP İstanbul Milletvekili ve TBMM eski Başkan Vekili Meral Akşener’e Latif Erdoğan isimli şahsiyet tarafından atılan iftiraya tepkiler çığ gibi büyüyor

13 Mayıs 2015 Saat: 13:27
Akşenere Yapılan Ayıba Sezsiz Kalmadılar
Akşenere Yapılan Ayıba Sezsiz Kalmadılar

İzmit’te doğan, ilimizde bir dönem de milletvekilliği yapan MHP İstanbul Milletvekili ve TBMM eski Başkan Vekili Meral Akşener’e Latif Erdoğan isimli şahsiyet tarafından atılan iftiraya tepkiler çığ gibi büyüyor.

Olayın ardından MHP’liler kadar CHP’lilerin, AKP ve HDP’lilerin de tepki koyduğunu gördük. Ancak şu ana kadar üst düzey bir açıklama Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç dışında yapılmadı. İlimizde de bu böyle. AKP kurucusu ve eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, önceki gün yaptığı paylaşımda AKP Kocaeli yetkilileri ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ı açıklama yapmaya davet etmişti ancak herhangi bir açıklama kendilerinden gelmedi. Fakat AKP’li bazı yönetici ve milletvekili adaylarından duruma tepki göstermeye devam edenler oldu. Siyasi parti gözetmeksizin İzmitli Meral Akşener’e hemşerilerinin verdiği destek mesajlarını sizlerle paylaşıyoruz...


Aydın Ünlü (MHP İl Başkanı)
Meral Akşener ile ilgili iftirada bulunanları şiddetle kınıyorum. 3 kuruşluk menfaat için fırıldaklık yapanlara, adamlığın cinsiyet değil şahsiyet meselesi olduğunu hatırlatmakta fayda görüyorum. Meral Akşener'i biz sadece vatanseverliğiyle biliriz ve 28 Şubat’ta ortaya koymuş olduğu dik duruşuyla hatırlarız. Televizyonda sizi pantolon giyiyorsunuz diye adam sananlar var. Tüm siyasi partiler ve mensupları bu aşağılık davranışı ve buna çanak tutanları kınamalı.


Lütfü Türkkan (MHP Kocaeli Milletvekili ve 2. sıra Milletvekili Adayı)
Susarsam yüreğim kurusun... İki veledi zina, bir iffetli kadının namusuna dil uzatırken susanlar utansın. Meral Akşener için söylenenlere kayıtsız kalıp tepki göstermeyenler, yarın aynı şeyle eşiniz karşılaştığında sakın ola ki şikâyet etmeyin. 


Fikret Toker (Eski Bekirpaşa Belediye Başkanı)
Meral Akşener; benim köylüm, ilkokuldan sınıf ve de sıra arkadaşım, tabiri caiz ise benim bacım... Siyasette ayrı kulvarlarda aktifiz ikimiz de o MHP'li ve ben CHP'liyim ancak bu başka bir şey... Ona atılan bu iftira, bu çirkin saldırıya en üst seviyede tepkimi koyarken bu çirkinliği yapanları lânetliyorum... Bu AKP zihniyetinin ülkeyi getirdiği bir sonuçtur, tarzları bu... Meral Akşener; bizim namusumuzdur, ona iftira edenler de alçaktır, şerefsiz ve namerttir.


Mehmet Akif Yılmaz (AKP Kocaeli 5. sıra Milletvekili Adayı)
Farklı partilerde siyaset yapsak da Meral Akşener, ilimizin yetiştirdiği bir değer. 28 Şubat askeri vesayetine boyun eğmemiş örnek bir siyaset kadını. İzmit'ten komşumuz, ablamız. Her şeyden önemlisi bir anne. Yapılan alçakça iftiraları kınıyor, müfterileri lânetliyorum.


Muharrem Tutuş (AKP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı)
Bir kadın siyasetçiye yapılan ‘kaset’ iddiası, kadından önce müddeiyi alçaltır.


Saffet Sancaklı (MHP Kocaeli 1. sıra Milletvekili Adayı)
Meral ablaya yapılan iftira alçakça ve söyleyenlerin ne karakterde olduklarının belgesidir. Şiddetle kınıyorum.


Mehmet Hilal Kaplan (CHP Kocaeli Milletvekili)
Meclis Başkan Vekili Sayın Meral Akşener’e yapılan çirkin iftirayı şiddetle kınıyorum

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız