FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

açık19.81° C / 23° C

açık

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AKParti Dilovası İlçe Teşkilatı'nda 3.Olağan Kongresi

AKParti Dilovası İlçe Teşkilatı'nda 3.Olağan Kongresi'nde tek aday olarak gösterilen mevcut ilçe başkanı Osman Akbulut seçilmiş ilçe başkanı olurken, yönetimde ismimin yer almamasına itiraz eden Aziz Öner ve partililer arasınd

7 Aralık 2014 Saat: 15:54
AKParti Dilovası İlçe Teşkilatı'nda 3.Olağan Kongresi
AKParti Dilovası İlçe Teşkilatı'nda 3.Olağan Kongresi

AKParti Dilovası İlçe Teşkilatı'nda 3.Olağan Kongresi'nde tek aday olarak gösterilen mevcut ilçe başkanı Osman Akbulut seçilmiş ilçe başkanı olurken, yönetimde ismimin yer almamasına itiraz eden Aziz Öner ve partililer arasında kısa süreli arbede çıktı.   AKParti Dilovası İlçe Teşkilatı 3.Olağan Kongresi Tavşancıl Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. Mevcut ilçe başkanı Osman Akbulut'un tek aday olarak gösterildiği kongrede oy kullanma hakkı bulunan 401 delegenin oyları ile ilçe yönetimine 25, il yönetimine ise 20 kişi belirlendi. Kongrede, yönetimde ismimin yer almamasına itiraz eden Aziz Öner isimli partili, söz almak isteyince kısa süreli arbede çıktı. Fenalaşan Öner dışarı çıkartılırken, daha sonra kendisine söz verildi. Öner, "2004'ten beri bu partiye hizmet ediyorum. Yönetimde neden ismimin yer almadığını soranlar oluyor. AKP'li olarak bu ağrıma gidiyor" dedi.

 

YILDIRIM'DAN DEVRALDI

Geçtiğimiz 30 Mart yerel seçimlerinde Dilovası Belediye Başkanlığı'na adaylığını koyan Dilovası eski ilçe başkanı İlhan Yıldırım'ın yerine atanan Osman Akbulut, ilçenin 3.Olağan Kongresi'nde tek aday olarak gösterilmişti. Saat 13.00'te başlaması planlana  ilçe kongresi 13.45'te başladı.

 

KARAOSMANOĞLU DA GELDİ

Milletvekili Zeki Aygün, İlyas Şeker, eski milletvekili Eyüp Ayar, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl başkanı Mahmut Civelek, il gençlik kolları başkanı Yusuf Akın, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililerin katılımıyla gerçekleşen kongrede divan başkanlığını Mehmet Uzunoğlu üstlendi.

 

ETNİK MİLLETÇİLİĞİ BİTİRDİK

Kongrede ilk olarak kürsüye çıkan Dilovası ilçe başkanı Osman Akbulut konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "AKP tüm Müslüman ve mazlumların umudu oldu. Bu zamana kadar dibe vurmuş imajımız, hükümetimizin başarılı politikaları ile yeniden hayat buldu. Biz inanlar arasında nifak değil kardeşlik tohumları ekmenin derdindeyiz. Hangi dinden olursa olsun, hizmet etme derdindeyiz. Dış güçler tarafından aramıza sokulan çatışmanın önlenmesi için birlik ve kardeşlik projesi geliştirildi. Etnik milliyetçilik kaldırılmış ve terörün bitirilmesi için yola çıkılmış, artık kardeş kanı da dökülmemektedir" dedi.

 

ORTALIK KARIŞTI

Akbulut'un konuşmasının ardından söz almak isteyen Aziz Öner isimli partili, yönetimde isminin yer almamasına itiraz ederek duruma tepki gösterdi. Partililer Öner'i durdurmak isteyenler olunca,  Öner'in yanındakiler araya girdi ve ortalık bir anda karıştı. Bu arada görüntü almak isteyen basın mensupları da engellenmek istendi.  Öner'in yanında yer alan isimler "Partiye hizmet eden biziz ama yönetimde ismimiz yok" ve "Verilen sözler tutulacak" diyerek tepki gösterdi.  Aziz Öner isimli vatandaş çıkan arbedede fenalaşınca dışarı çıkartıldı. Daha sonra kendisine söz verilen Aziz Öner,  "Vanlıyım ve 2004'ten beri bu partideyim. Bazıları yönetimde ismimi göremeyince bunun nedenini soruyorlar. Bir AKP'li olarak bu ağrıma gidiyor" dedi.

 

KAVGA 'NAZARLIK' OLDU

Kongrede çıkan kavgayı 'nazarlık' olarak niteleyen AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, "Burada Vanlılardan, Ağrılılardan, şu etnik yapıdan yazarken çok istişare ettik. Muhakkak ulaşamadığımız arkadaşlarımız vardır. Az öneki gibi. Onların niyeti kötü değil, dertlerini anlatmak istediler. Aziz Öner ve onun gibi olan kardeşlerime sesleniyorum. Ben beş yıl belediye başkanlığı yapıldıktan sonra belde kapatıldı. 5 belde birleşti, ben belediye başkanı olacağımı zannettim. Bir arkadaşım benim yerime Ankara'ya çağrılmıştı. 2 saat sonra belediyeye gidip, benim belediye başkanı olmadığıma kızan arkadaşların yanına gittim. Sakinleştirdim" dedi.

 

KAFATASI ÖLÇEN ZİHNİYET

Anayasa Mahkemesi bile üzerine vazife olmayacak şekilde kendi iç tüzüğünü değiştirmiş, seçim barajını düşürme gayretine girmiştir. Bu Anayasa Mahkemesi'nin mi işidir? Bu milletvekili ve meclisin işidir. Kanun değişecekse, bir sene öncesinden olmalıdır. Şu an bile seçim barajı değişse 2015 seçimlerini etkileyemez. Amaçları ortalığı karıştırmaktır. Dilovası ve Kocaeli'de de bir karışıklık olursa paralel yapıyı sevindirmiş oluruz. Mezarları açıp kafa tasını ölçerek 'Türk mü' diye kontrol eden zihniyet, bugün şamarını bizim üzerimize koymak istiyor" diye konuştu.

 

OSMAN AKBULUT’UN LİSTESİ
Osman Akbulut, Mahmut Kocabay, Ali Osman Küçükkaya, Murat Dursun, Dilaver Güngör, Hamza Şayir, Şemsettin İnankoç, Nizamettin Sözen, Yavuz Çelep, Fazıl korkmaz, Murat Kara, Saim Karakaya, Kamuran Şahin, Fettullah Kocaman, Sürmeli Dursun, Murat Güldal, Osman Aktaş, Mustafa Şahin, Yasin Akın, Ahmet Turak, Birsen Ayşe Kübra Turan, Zeynep Başaran, Serap Adıgüzel, Dilek Balcı. 
 
İL DELEGELERİ
Osman Akbulut, Ali Toltar, Güray Artut, Suat Şık, İlhan Yıldırım, Cemil Yaman, Halit Yaşar, Eşref Öner, Ayhan Dursun, Fevzi karadaş, Faik Cihan, Niyazi Tongaz, İhsan Şanlı, Necati Temiz, Mehmet Pamuk, Enver Aydemir, Şeref Şahin, Erkan Aslan, Alparslan Artut, Mevlüt Kaya.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız