FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.49° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AKP ve CHP Aynı Masada İzmit’i Konuştu

CHP İzmit İlçe Örgütü ve meclis üyelerinin düzenlediği organizasyon ile İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve belediye yetkilileri bir araya gelerek İzmit’in sorunları konuşuldu

20 Şubat 2016 Saat: 17:27
AKP ve CHP Aynı Masada İzmit’i Konuştu
AKP ve CHP Aynı Masada İzmit’i Konuştu

CHP İzmit İlçe Örgütü ve meclis üyelerinin düzenlediği organizasyon ile İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve belediye yetkilileri bir araya gelerek İzmit’in sorunları konuşuldu

CHP İzmit İlçe Başkanlığı ve meclis üyelerinin İzmit Belediyesi ile İzmit’in sorunlarını konuşmak için düzenlediği toplantı Teona Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve iki partinin meclis üyeleri katıldı.


HAİN SALDIRI
Konuşmaya ilk olarak İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan başladı. Kahvaltı ve toplantı için teşekkür eden Doğan, “Ülkemizin içinden geçtiği önemli bir süreç var bu süreçte en son Ankara’da yüreğimizi parçalayan hain bir saldırı oldu. Belli ki bu mücadele sürecek bu ülkeyi yurt yapan bizler özellikle bu tür haince dış işlerin elinden olan mücadelelerde elimizden geldiğince birlik içinde olmalıyız” dedi.


CİDDİ SORUNLAR
Yaptığı konuşmada İzmit’in sorunlarına değinen CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ise “Muhtarlık binalarında ciddi sorunlar var. İzmit Belediyesi’nin antetli kağıdında 2015’te 4 adet mahalle konağı bitmiş. Bazı kağıt üzerinde bitti denilen şeyler, yapıldı mı, projelendirildi mi? İzmit’te yakın gelecekte evsel atık konusunda ciddi sorunlar yaşayacağız. Herkesi ilgilendiren bir sorun bu” dedi.


YARDIMCI OLMAK

Özellikle birkaç mahallede istinat duvarlarının çökmek üzere olduğunu söyleyerek sözlerine devam ederek Küçükkaya, “Bu sorunları görüşerek İzmit halkının yararı adına bir toplantı yapmak istedik. Ülkemiz zaten zor günlerden geçiyor. Ben bu vatan için siyaset yapıyorum. Bu hassas günlerde at başı partilerin mümkün olduğunca bir araya gelmesi gerekiyor. Bu günler zor günler, memlekette bir cadı avı olmaması gerekiyor. Birbirimize destek olmamız gerekiyor. Devran değişiyor. 2015 yılı ile ilgili belediyenin bana verdiği veriler haricinde bir araştırma yapmadık. Amacımız yardımcı olmak” diyerek konuşmasını sonlandırdı.


BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Sonrasında konuşan AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, “Kent adına, ülke adına bir araya gelmek çok güzel. Ülkemizin hassas dönemden geçtiği şu süreçte farklı pencereden bakılarak da değerlendirme yapılması dileğiyle.  Bu kente hizmet anlamında yapılan çalışmalar adına eksiklerimiz olabilir ama muhtar hizmet masası Türkiye’ye bir örnek. Önümüzdeki dönemde daha birçok proje İzmit’imize kazandırılacaktır. Bu kent hepimizin kenti, sorunları hep beraber çözeceğiz. Kente ‘çarşı her şeye karşı’ muhalefeti hiçbir şey kazandırmaz. Bu kent adına bir araya gelmek lazım. Farklı toplumlarda ülkelerde yapılan hizmetleri görmek gerekiyor” diye konuştu.


PROJELERİ ANLATTI

Küçükkaya’nın sorduğu soruları cevaplandıran ve yapılan hizmetleri anlatan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “2 yılda 5 farklı konuda 22 köyde halka tarım ve hayvancılık konusunda yardım edildi. Modern hayvan pazarının projesi 2016 Haziran ayında tamamlanacak. Arşiv çalışmamızdan kimsenin haberi yok. Burası geçtiğimiz dönem yaptığımız en kritik işlerden biri. Burada 220 bin dosya var. 4 milyon TL. harcadık. 1,5 yıl bir ekiple çalıştık. Biogaz projesi için yer tespiti yaptık. Proje çalışması devam ediyor. Cedit Mahallesi kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edildi. Proje çalışmaları devam ediyor’’ şeklinde konuştu. Doğan, tüm yapılan projelerin genel bir sunumunu yaparak konuşmasını sonlandırdı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız