FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AKP İzmit’in son Danışma Meclisi coşkuyla yapıldı

stişareler yapan yakın zamanda delege seçimleri ve ilçe kongrelerini yapmaya hazırlanan AKP Teşkilatları bir yandan da seçimler öncesi son ilçe danışma meclisi toplantılarını gerçekleştiriyor.

23 Eylül 2014 Saat: 11:58
AKP İzmit’in son Danışma Meclisi coşkuyla yapıldı
AKP İzmit’in son Danışma Meclisi coşkuyla yapıldı

İstişareler yapan yakın zamanda delege seçimleri ve ilçe kongrelerini yapmaya hazırlanan AKP Teşkilatları bir yandan da seçimler öncesi son ilçe danışma meclisi toplantılarını gerçekleştiriyor. İzmit İlçe Teşkilatı’nın genişletilmiş 24’ncü İlçe Danışma Meclisi toplantısı Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongre öncesi yapılan son meclis toplantısına partili gençler coşku kattı. İl Başkanı Mahmut Civelek, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ile birlikte toplantıya katılanlar salonu doldurdu.

Korkmaz, 30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinde teşkilatların, belediye başkanları ve milletvekillerinin geceli gündüzlü çalışmaları ile kazanıldığını söyledi, “İzmit Belediye Başkanı kente gece gündüz hizmet etmeseydi, çalışmasaydı, teşkilatlarımız bir ve beraber olmasaydı elbette başarı olmazdı. Bu dava; siyasi ikballerin değil, ülke istikbalinin davasıdır. Birlikte Türkiye olma davasıdır.”dedi. İlçe kongresinin ardından yapılacak seçimlerde tek aday olması beklenen İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, seçim dönemlerinde, öncesinde ve sonrasında yaptıkları çalışmaları anlattı; 100 bini aşkın hane girip iletişim sağladıklarını söyledi.

Gençlerin açtığı pankart ve coşkulu sloganları eşliğinde mikrofona gelen İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, veda konuşması yaptı, “3.5 yıldır maddi-manevi emek verdiğim teşkilatımdan ayrılmak beni üzüyor. Yaş haddi nedeniyle hizmet sürem doldu. Benden sonra başkan olacak arkadaşımın sonuna kadar yanında olacağım” dedi. Tutuş, hayatlarını Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafları ile süsleyen partili gençler için salonda bulunanlardan alkış istedi.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, her zamanki gibi uzun sayılabilecek bir konuşma yaptı. Memurluk görevinden ayrılıp siyasete girmeye karar verip ilk kez AKP binasına girerken ayaklarının titrediğini söyleyen Doğan, “Partime girdiğimden bu yana hep alnımın akıyla çok çalıştım, başarılar da sırayla geldi.”dedi. AKP’de mevki-makam kavgasının olmayacağını, hizmet yarışının olduğunu belirten İzmit Belediye Başkanı Doğan, özetle şunları söyledi, “5 yıl önce ‘Yeni Bir İzmit’ demiştik. Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Yeni Türkiye’ ufkunu  o zaman görmüştük. Gençlerimiz, kadınlarımız, ana kademede görev yapan arkadaşlarımız gece gündüz çalıştılar, her türlü mücadeleyi verdiler. İlk defa Okul Hizmet Masası kurduk. 3 ustamız, okulların ufak-tefek tamiratlarını yapacak. Bonzai ile ilgili komisyon kurduk. Türkiye’ye örnek çalışma başlatıyoruz. Kongrelerden bölünerek değil, büyüyerek çıkacağız.”dedi.

30 Mart’ta AKP’nin İzmit’te seçimi kaybedeceğini düşünenlerin, başları önüne eğik olarak gezdiklerini belirten İl Başkanı Civelek, “Eski Türkiye artık yok. Yeni Türkiye’de yaşıyoruz. 49 görevlimizi İŞİD’ten kurtaran MİT görevlileri ile gizli kahramanlarımızı kutluyoruz, gönülden alkışlıyoruz.”dedi. Civelek, 2015 seçimlerinde 8 milletvekili çıkaracakları iddiasını tekrarladı, şöyle konuştu, “Bize artık yeni seçim zaferleri lazım; bunun içinde gece-gündüz çalışmalıyız. Kongrelerimizi tek listeli, istişareli ve uzlaşmalı olarak yapacağız. Kongreler öncesi yaptığımız istişareler için Kocaeli Pilot il olsun isteğimizi Genel Merkezimiz kabul etti. Herkes, Pazar günü sabah uyurken bizim teşkilat mensuplarımızın yüzde 95’i istişarelere katıldı. İstişarelerden kim çıkarsa çıksın onlara sahip çıkacağız.”

Konuşmaların ardından İl Başkanı Civelek ile İzmit İlçe Başkanı Korkmaz, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile 52 Mahalle Başkanına seçimlerde gösterdikleri gayret ve başarı nedeniyle teşekkür plaketleri verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız