FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu15.54° C / 16° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Akif Yılmaz aday adaylık başvurusunu yaptı

AK Parti Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ın oğlu Mehmet Akif Yılmaz, 25. Dönem Kocaeli Milletvekilliği Aday adaylığı için İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a başvurusunu teslim etti.

16 Şubat 2015 Saat: 14:16
Akif Yılmaz aday adaylık başvurusunu yaptı
Akif Yılmaz aday adaylık başvurusunu yaptı

AK Parti Rize eski milletvekili Şevki Yılmaz' ın oğlu Mehmet Akif Yılmaz 25. Dönem Kocaeli Milletvekilliği Aday adaylığı için parti binasına gelerek İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a başvurusunu teslim. Yılmaz’ın adaylık başvuru törenine katılanlar arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Soydabaş, AK Parti eski İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal ve Mehmet Akif Yılmaz’ın ağabeyi Aziz Yılmaz yer aldı.


DİRİLİŞİN SİMGESİ
Başvuruyu kabul eden İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “ Bu kente hizmet etmiş herkes gelip AK Parti!ye başvuruda bulunuyorsa bu bizim için bir mutluluktur.Ayın 20’sine kadar başvurularımızı alacağız. Mehmet Akif Yılmaz’ın aday adaylığı partimize yakıştı” dedi.Başvurusunu teslim eden Yılmaz şöyle konuştu: “Bugüne kadar ‘insanların en hayırlısı faydalı olandır’ düsturuyla, Kocaeli’mizin birçok ilçesinde yürüttüğümüz eğitim, kültür ve sosyal faaliyetlerimizi ‘Halka hizmet, Hakk’a hizmettir’ inancıyla siyaset sahnesinde devam ettirme gayesiyle bugün, Kocaeli ilinden 25. Dönem AK Parti Aday Adaylığı başvurumu yapıyorum. Neden AK Parti’de siyaset yapma kararı aldım? AK Parti benim için ne ifade ediyor? AK parti sadece siyasi bir hareket değil, Anadolu halkının yeni bir diriliş simgesidir”

 

Mehmet Akif Yılmaz kimdir?
1975 yılında Ankara’da doğdu. İlkokulu Kocaeli Mehmet Ali Paşa Mahallesi 27 Mayıs İlkokulu’nda okudu. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Akademik kariyerine Marmara Üniversitesi İslam Tarihi bölümü Doktora Eğitimi ile devam etmekte. AK Parti Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ın oğlu. Evli ve iki çocuk babası.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız