FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.47° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Akçakoca Tablo Gibi Olacak

Akçakoca Mahallesi, İzmit Belediyesi’nin açacağı ihale ile yeniden düzenlenecek. Osmanlı’nın izlerini taşıyan mahalle için “Tablo gibi olacak” değerlendirilmesi yapıldı

12 Temmuz 2015 Saat: 18:13
Akçakoca Tablo Gibi Olacak
Akçakoca Tablo Gibi Olacak

Akçakoca Mahallesi, İzmit Belediyesi’nin açacağı ihale ile yeniden düzenlenecek. Osmanlı’nın izlerini taşıyan mahalle için “Tablo gibi olacak” değerlendirilmesi yapıldı

İzmit Belediyesi’nin şehre ayrı bir değer katacak projelerinden biri de Akçakoca Mahallesi’nde hayata geçirilecek. Osmanlı döneminin izlerini en çok taşıyan mahallerin başında yer alan Akçakoca için hazırlanan meydan projesi yakında ihale edilecek. Belediyenin Etüt Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Koruma Kurulu Müdürlüğü’nce de onaylanan Akçakoca Meydan Projesi için 5 Ağustos 2015’te ihale yapılacak.

 

ZEMİN YENİDEN DÜZENLENECEK

Yetkililer, kentsel sit alanı içerisinde yer alan Akçakoca’daki meydan düzenleme çalışmasının yaklaşık 4 bin 500 metrekarelik bir alanı kapsadığını belirterek, “Akçakoca Dere Camii, Süleymanpaşa Hamamı ve su deposunun da yer aldığı bölgedeki çalışmalarda trafo kaldırılarak bu alan sert zemin ve yeşil alan olarak yeniden düzenlenecek, pergolalar ile oturma bölümleri oluşturulacak. Bu alanın Doğusunda bulunan tescilli ağacın çevresi de düzenlenerek bir dinlenme ve oturma bölümü yer alacak Eski muhtarlık binasının olduğu ada da yeşil alan ve sert zemin olarak yeniden düzenlenecek.

 

7 AYDA TAMAMLANACAK

Ada içerisinde kot düzenlemesi yapılarak iki kademeli bir alan tasarlanıp yeni kotlara göre bahçe duvarları yeniden düzenlenecektir. Meydan alanın da ise kot düzenlemesi yapılarak, meydanın yol ile ilişkisi kademeler yapılarak sağlanarak bu kademeler içerisinde seyir terasları oluşturulacak. Su deposunun doğusunda bulunan yürüyüş yolunun kot düzenlemesi de yapılarak meydana bağlantısı yapılacak. Meydanın çevresinde bulunan su deposu ek binasının cephesi de proje kapsamında yeniden düzenlenecektir. İhaleden sonra yer teslimini takiben 7 ay içinde proje tamamlanmış olacak” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız