FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu15.54° C / 16° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Akar Hastane ve Stadyumu İnceledi

CHP Milletvekili Haydar Akar, inşaatı devam eden Kocaeli Devlet Hastanesi ve Şehir Stadyumunun inşaatlarını inceleyerek bilgi aldı

23 Temmuz 2015 Saat: 16:54
Akar Hastane ve Stadyumu İnceledi
Akar Hastane ve Stadyumu İnceledi

CHP Milletvekili Haydar Akar, inşaatı devam eden Kocaeli Devlet Hastanesi ve Şehir Stadyumunun inşaatlarını inceleyerek bilgi aldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Haydar Akar kent genelinde bir dizi temaslarda bulundu. Geçtiğimiz hafta Cephanelik’te bulunan Kocaeli Şehir Hastanesi İnşaatı’nı inceleyen Akar’ın son durağı ise Şubat 2016’da bitirilmesi düşünülen Kocaeli Devlet Hastanesi ve Şehir Stadyumunun işaatları oldu. Hastane inşaatı gerçekleştiren ELRON firmasının sahibi Salih Aybar, Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ömer Dağ ve Şantiye Şefi Barış Öztürk ile birlikte incelemelerde bulunan Akar gelişmelerin sevindirici olduğunu vurguladı.

 

YATIRIMLARIN ARTMASI DEMEKTİR

Kocaeli Şehir Hastanesi’nin kaybolan temelini hatırlatarak sözlerine başlayan Akar, "Geçen hafta bildiğiniz üzere temel atıldığı iddia edilen Şehir Hastanesi’ni incelemiştik. Acaba aynı akıbeti burada da görür müyüz diye meraklanırken; geldik gördük ki burada sıkı bir çalışma var. Kocaeli’nin sağlıkta müthiş bir açığı var. Tamamlanması gereken birçok proje var. Bu açıklar kısa süredekapatılacak açıklarda değil. Kocaeli sürekli göç alan nüfusu her geçen yıl 50-60 bin artan bir şehir. Bu nufüsün artması demek yeni hastanelerin, yeni yatırımların artması demektir” diye konuştu.

 

HASTANE 29 EKİM’DE AÇILIR

Akar’ın konuşmasının ardında söz alan firma yetkilisi Salih Aybar şöyle konuştu  “Amacımız işin kalitesinden ödün vermeden hastanemizi bir an önce bitirmek. Mümkün olduğu kadar sıkı çalışıyoruz. Alan dar olduğu için çeşitli zorlanmalarımız oluyor. İşin hızı açısından en iyi ekipmanları tedarik ettik. Hastanemizin resmi bitiş tarihi Şubat 2016 ancak takdir edersiniz ki bizim projemiz alan proje ile çıktı. Zemin ile ilgili büyük sıkıntılar yaşadık. Zemin beklediğimizden kötü çıktı. Bu kadar zor şartlara rağmen bizim hedefimiz 29 Ekim 2016’da hastanemizi bitirmek. Zeminden ötürü kanuni olarak protokolü 29 Ekim 2016’ya uzatabilme hakkımız var zaten”

 

KOCAELİSPOR İÇİN YENİ TASARI

CHP Milletvekili Akar’ın ikinci durağı ise Alikahya mevkiinde yapıma devam eden 33 bin kapasiteli Şehir Stadyumu oldu. Yüklenici firma yetkilileriye görüşen Akar, kamu yatırımlarını desteklediğini söyledi. Sözlerini sürdüren Akar, yeni stada taraftar çekecek bir spor kulübünün kentte olmadığını vurguladı. Diğer yandan Haydar Akar, Kocaelispor’un aralarında bulunduğu amatör kulüplerin boruçlarından kurtulması için bir kanun tasarısı hazırladığını ve buna göre yüklü miktarda borcu bulunan kulüplerin 6 aylığına ‘Kamu yararına dernek’ sayılması ayrıca bu kulüplerin borçların kentteki büyük şirketlerin ödediği vergilerden düşürüleceğini aktardı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız