FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu21.93° C / 23° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AKAR, AK PARTİ’YE HAVAALANINDAN YÜKLENDİ

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bu hafta yoğun mesai yaptığı Torba Yasa görüşmelerinde söz alarak ilimizde 10 Nisan günü son uçuşuyla kapanan Cengiz Topel Havaala

6 Temmuz 2013 Saat: 15:07
AKAR, AK PARTİ’YE HAVAALANINDAN YÜKLENDİ
AKAR, AK PARTİ’YE HAVAALANINDAN YÜKLENDİ

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bu hafta yoğun mesai yaptığı Torba Yasa görüşmelerinde söz alarak ilimizde 10 Nisan günü son uçuşuyla kapanan Cengiz Topel Havaalanını gündeme getirdi.Akar, bu durum “Ak Parti’nin şovunun sonucudur” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Türkiye’nin vergi rekortmeni olan Kocaeli’nin yatırımlar konusunda fakir kaldığını kentte trafik, çevre, işsizlik problemlerinin çözülmediğine değinirken son olarak Ak Parti’nin 2011 yılında açmış olduğu Cengiz Topel Havaalanın kapanmasını eleştirdi. Akar, “o gün bu Havaalanı bu şartlarda çalışmaz dediğimde iktidar mensupları tarafından neredeyse vatan haini ilan edildim, ancak bugün gelinen noktada önce Atlas jet ile başlayan seferlerin daha sonra pır pır uçaklara bırakılması Antalya-Ankara seferlerinin 1 yolcu ile beraber ilk günlerde iptal edilmesinin ardından 10 Nisan tarihinde kaderine terkedildi” dedi. Ayrıca Akar, Başbakan’ın her yerde havaalanı yaptık sözlerine de değinerek, “Başbakan’a kimse korkudan kapanan havaalanlarından bahsedemiyor” şeklinde konuştu. Örnek olarak Kastamonu havaalanından bahseden Akar, “Kastamonu havaalanı düğün salonu olarak kullanılıyormuş, Kocaeli yerel basınında da bir haberde de hiç olmazsa atıl durmasın düğün salonu olsun deniyor. Yazık günah bu kentteki herkesi göreve çağırıyorum bu durumdan bir an önce havaalanını kurtaralım” ifadelerini kullandı.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/07/akar-yb.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız