FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.47° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AKADEMİSYENLER DE EYLEME KATILDI

Kocaeli Üniversitesi öğretim görevlileri, akademisyenler, çalışanlar ve öğrencilerden oluşan yakyaşık 250 kişi, Taksim Gezi Parkı eylemine destek vermek amacıyla yürüyüş yaptı. Kocaeli Üniversitesi An

18 Haziran 2013 Saat: 12:11
AKADEMİSYENLER DE EYLEME KATILDI
AKADEMİSYENLER DE EYLEME KATILDI

Kocaeli Üniversitesi öğretim görevlileri, akademisyenler, çalışanlar ve öğrencilerden oluşan yakyaşık 250 kişi, Taksim Gezi Parkı eylemine destek vermek amacıyla yürüyüş yaptı.

Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi önünde toplanan akademisyenlere öğrenciler ile sendika temsilcileri de destek verdi.

Eyleme Jeoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Mithat Özer, Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Onur Hamzaoğlu, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Reşat Başer, Kimya Mühendisliği bölümünden Prof.Dr.Veli Deniz, Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı'ndan Prof.Dr.Nilay Etiler, Tıp Fakültesi Bölümünden Prof.Dr.Başar Çolak, Adli Tıp Bölümü'nden Yard.Doç.Dr.Ömer Kurttaş, Mimarlık Fakültesi eski dekanı Prof.Dr.Kamuran Öztekin, İletişim Fakültesi eski Dekanı Prof.Dr.Hasan Akbulut, İktisat Fakültesi Bölümünden Prof.Dr.Kuvvet Lordoğlu, doçentler, akademisyenler, öğretim görevlileri ile çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.Yaklaşık 250 kişiden oluşan grup sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Parkı'na kadar yürüdü.

Akademisyenler adına açıklama yapan Jeoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Mithat Özer, "Kocaeli Üniversitesi öğretim elemanları ve çalışanları olarak, daha önce pek çok üniversitede ve kentte uygulanmış olan, en temel demokratik hak ve özgürlükleri şiddet kullanarak engellemeye yönelik iktidar anlayışının ülkemizde yaygınlaştırılmasına kararlılıkla karşı çıkıyoruz" dedi.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/06/AKADEMİSYENLERwmv.webm[/KGVID]

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/06/KOU.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız