CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur8.53° C / 9° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AK PARTİ'DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ

Ak Parti Eski Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek ile partinin İl Başkanı Mahmut Civelek arasında yaşanan sorun farklı bir boyut kazandı. Bir internet sitesinde köşe yazıları yazan ve o yazılarında da

11 Mart 2013 Saat: 18:42
AK PARTİ'DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ
AK PARTİ'DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ

Ak Parti Eski Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek ile partinin İl Başkanı Mahmut Civelek arasında yaşanan sorun farklı bir boyut kazandı. Bir internet sitesinde köşe yazıları yazan ve o yazılarında da İl Başkanı Civelek ile ilgili ağır ifadelere yer veren Eryürek önceki hafta kesin ihraç istemiyle il disiplin kuruluna gönderilmiş bunun üzerine de partiden istifa ettiğini açıklamıştı.

İstifa kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Mahmut Civelek, Eryürek’in istifasının geçersiz olduğunu dile getirdi. Civelek konuyla ilgili olarak, “Eryürek ile alakalı 28 ocak`ta bir karar aldık ve kendisini il disiplin kuruluna sevk ettik. Disiplin kurulu 20 Şubat`ta kendisinden yazılı ve sözlü savunmasını aldı. 6 gün sonra disiplin kurulu kesin ihraç kararı verdi ve bu karar 1 Mart`ta genel merkeze ulaştı. Genel merkez ise 6 Mart`ta bizim ihraç kararını onadı. Ama bu süreçte Eryürek, acele bir şekilde 8 Mart`ta istifasını verdi. İhraç kararı istifa kararından önce gerçekleşmiştir bu nedenle de istifası geçersizdir, Eryürek ak partiden ihraç edilmiştir.’’ Şeklinde ifadelere yer verdi.

Eryürek’in kendisine iftiralarda bulunduğunu da iddia eden Civelek bu iftiralar devam ederse dava yoluna gideceğini de sözlerine ekledi. Civelek ayrıca kendisiyle ilgili dosyalar hazırladığını bunu açıklayacağını dile getiren Eryürek’e meydan okudu: “elinde hangi dosyalar hangi belgeler varsa bir an önce açıkla” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız