CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur14° C / 14° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AK PARTİ'DE İSTİFA ŞOKU

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Teşkilatı karıştı. Aysel Demirtaşın başkanlığını yaptığı ilçe kadın kolları yönetiminde bulunan 4ü icra kurulu üyesi olmak üzere 5 yönetici, partideki görevlerinden i

12 Şubat 2013 Saat: 12:28
AK PARTİ'DE İSTİFA ŞOKU
AK PARTİ'DE İSTİFA ŞOKU

AK Partiİzmit İlçe Kadın Kolları Teşkilatı karıştı. Aysel Demirtaş`ın başkanlığını yaptığı ilçe kadın kolları yönetiminde bulunan 4`ü icra kurulu üyesi olmak üzere 5 yönetici, partideki görevlerinden istifa etti.

Yönetimde yaşanan bu istifalar teşkilat içinde sıkıntı yarattı. İlçe başkanı Ali Korkmaz`ın istifaların kamuoyuna duyurulmaması, gizli kalması için ilçe kadın kolu başkanı Aysel Demirtaş`a talimat verdiği iddia edildi. İlçe kadın kolları başkanı Aysel Demirtaş`ın tutum ve davranışlarına tepki göstererek yönetimdeki görevlerinden istifa eden 4`ü icra kurulu üyesi olmak üzere toplam 5 yöneticinin isimleri şöyle; ilçe sekreteri Mine Doğan, tanıtım ve medyadan sorumlu başkan yardımcısı Seda Yiğit, seçim işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Huriye Yıldız, başkan yardımcısı Dilek Bekaroğlu ve yönetim kurulu üyesi Sabire Ak.İlçe yönetiminde icra kurulu üyesi 5 yöneticinin partideki görevlerinden istifa ettiğini doğrulayan başkan Aysel Demirtaş, istifaların parti içinde yaşanan sıkıntı ve huzursuzluktan kaynaklanmadığı, ayrılanların tamamen ailevi nedenlerden dolayı ayrıldıklarını söyledi. Demirtaş, “Siyaset bir gönül işidir. Biz bu görevi gönül işi olarak yapıyoruz. İşimiz gerçekten çok yoğun ve yorucu. Yönetimdeki arkadaşlarımız ailevi nedenlerden dolayı ayrıldı. Sıkıntımız, dargınlığımız yoktur” dedi. AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz`ın geçtiğimiz günlerde gazetemize yaptığı açıklamada; “Başbakan Erdoğan`ın istemesi halinde belediye başkanlığını yapabilirim” sözünün parti içinde rahatsızlık yarattığı ortaya çıktı. Korkmaz`ın bu sözlerine alınganlık yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Korkmaz`ı parti üst yönetime şikayet ettiği söylendi. Başkan Korkmaz`a yönelik yapılan baskılardan dolayı ilçe yönetimindeki çok sayıda yöneticinin de istifa edeceği öğrenildi.İzmit İlçe Teşkilatı içinde yaşanan huzursuzluk ve gerçekleşebilecek istifaları önlemek için teşkilatlardan sorumlu genel başkan yadımcısının teşkilatlarla diyalogları iyi olan milletvekili Fikri Işık`ı görevlendirdiği ortaya çıktı. Işık, Ankara ve görevli olduğu diğer illerdeki görevlerini askıya alarak geçen haftayı tamamen İzmit`te geçirdi. Doğan ile Korkmaz arasındaki buzları da eritmeye çalışan Işık`ın yöneticileri istifadan vazgeçirmek için yoğun bir çaba sarf ettiği ileri sürüldü.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız