FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.54° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ak Parti'de Delege Seçimleri Başlıyor

30 Mart Yerel Seçimleri ile 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini çalışarak ve büyük bir zaferle tamamlayan AK Parti'de kongre takvimi bildiğiniz gibi 15 Eylül itibariyle başlamıştı. İlk olarak üye kayıtları durduruldu, deleg

8 Ekim 2014 Saat: 11:11
Ak Parti'de Delege Seçimleri Başlıyor
Ak Parti'de Delege Seçimleri Başlıyor

30 Mart Yerel Seçimleri ile 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini çalışarak ve büyük bir zaferle tamamlayan AK Parti'de kongre takvimi bildiğiniz gibi 15 Eylül
itibariyle başlamıştı. İlk olarak üye kayıtları durduruldu, delege dağılım listeleri hazırlandı. İlk ve ikinci derece itirazların karara bağlanmasının ardından kesinleştirilmiş
delege seçmen listeleri askıya çıkarıldı. Bu sırada İl Koordinatörü olan Yalova Milletvekili Temel Coşkun'un katılımıyla ilçelerde istişare toplantıları yapıldı, teşkilat mensuplarının görüşleri alındı. İlçe kongrelerinin tek adaylı yapılabilmesi noktasında teşkilata mevcut ilçe başkanı hakkındaki fikirleri soruldu, memnun olmayanların isim önermesi istendi. Şimdi sırada delege seçimleri var. Hafta sonu itibariyle ilçe kongreleri için mahallelerde delege seçimleri başlamış olacak.
Ve ay sonuna kadar devam edecek. Her gün iki ilçede yapılacak delege seçimleri saat 10.00 ile 12.00 arasında gerçekleştirilecek.
Delege seçimleri öncesi delege olacak kişiler il tarafından belirlenen komisyonla incelenecek ve parti kriterleri her mahallede uygulanacak.
Delege seçimlerinde hangi ilçede kaç delege seçilecek sayı belli.
Ancak oy kullanacak delegelerin sayısında farklılıklar olacak.
Geçtiğimiz kongre sürecinde Karamürsel, Körfez, Dilovası, Derince atama olduğu için 400 seçilmiş delege ve bir doğal delege olan belediye başkanı oy kullanacak.
Diğer 8 ilçe ise seçim yapıldığı için 400 seçilmiş delege, 30 ilçe yönetimi ve 1 de belediye başkanı doğal delege olarak oy kullanacak.
İl yönetimi için ise 600 seçilmiş delege, 50 il yönetimi, 7 milletvekili, 5 disiplin kurulu, Büyükşehir belediye Başkanı doğal delege olarak oy kullanacak.
AK Parti'de ilçe kongreleri ise 1 Kasım Cumartesi günü Karamürsel'le başlıyor.
Delege seçimi takvimi şöyle:


18 Ekim Cumartesi: Kartepe, Başiskele.
19 Ekim Pazar: Derince, Darıca.
25 Ekim Cumartesi: Gebze, Kandıra.
26 Ekim Pazar: Körfez, Dilovası

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız