FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu25° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AK Parti Teşkilat Akademisi Başladı

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Teşkilat Akademisi eğitim programı başladı. Bugün öğleye kadar Kartepe teşkilatlarına, öğleden sonra Darıca teşkilatlarına eğitim verildi.

2 Nisan 2016 Saat: 18:13
AK Parti Teşkilat Akademisi Başladı
AK Parti Teşkilat Akademisi Başladı

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Teşkilat Akademisi eğitim programı başladı. Bugün öğleye kadar Kartepe teşkilatlarına, öğleden sonra Darıca teşkilatlarına eğitim verildi. Eğitim programı her cumartesi 9.30’da yapılacak ve 6 hafta sürecek

AK Parti İl başkanlığı tarafından düzenlenen Teşkilat Akademisi eğitim programının ilki KOÜ Derbent Uygulama Otelinde yapıldı. 6 hafta sürecek programda Genel Merkez Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kocaeli Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu eğitimci olarak yer alırken, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, belediye başkanları, ilçe başkanları ve il yönetiminin tamamı programa katıldı. Eğitim programında Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu hükümet icraatları, dış politika, ekonomi ve terör konularında, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş ideal teşkilatçılık konusunda, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç yeni anayasa ve başkanlık sistemleri konusunda eğitim verdi. 


SADECE EĞİTİM DEĞİL
Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Kocaeli teşkilatları kuruluşundan beri her zaman eğitime önem verdi. Kocaeli eğitimlerinin birçoğu bu salonda bende ya aldım ya verdim. Bizler özellikle bu dönem için kongremizden beri o kadar yoğun bir süreç geçirdik ki, hep önemsediğimiz eğitimlere zaman bulamadık. Seçim dönemlerini atlattığımız bugünlerde bu eğitim çalışmalarına başlamayı uygun gördük. Bugün ilk eğitimimizi Kartepe ilçemizin tüm teşkilatlarına vereceğiz. İnşallah Kocaeli teşkilatları olarak toplamda 2 bin 500 civarında arkadaşımızla tamamlayacağız. Bugün yaptığımız sadece eğitim ve bilgi alışverişi değil. Bir araya gelmek ve partimiz içindeki meseleleri tartışmaktır” şeklinde konuştu.


BİTME AŞAMASINA GELDİ
Ceyhan’ın ardından kürsüye çıkan Milletvekili Sezer Katırcıoğlu, “Burada bulunan herkes tabii ki bu konularda bilgi sahibidir. Burada kısıtlı zamanda çok ayrıntılı konuşmakta mümkün değil ancak karşılıklı bilgi alışverişi şeklinde çalışmalarımızı yapacağız. Ben eğitim çalışmasına başlamadan önce terör olaylarına değinmek istiyorum. Gerçekten yaşadığımız süreç çok üzücü. Ülkemize, devletimize, milletimize büyük bir saldırı var. Ankara’da meclise çok yakın yerde gerçekleşen patlamalar, ardından İstanbul’daki patlamalar, konuşacak çok şey var. Öncelikle bir anne olarak bir milletvekili olarak biliyorum ki terör artık bitme aşamasına geldi. Avrupa’da bunun acılarını görüyor ve bizimle aynı düşünceye gelecektir” dedi.


İSTİKRAR DEVAM EDECEK
İdeal teşkilatçılık konusunda eğitim veren Mustafa Ataş, “Ülkemiz üzerine oynanan oyunlar son dönemlerde iyice arttı. Demokratik yollarla Ak Parti’yi uzaklaştıramayan odaklar, bir takım ayak oyunlarıyla üzerimize oyun oynuyorlar. Bu oyunlar eskiden beri istikrar kurulacağı dönemlerde hep yapılmıştır. Türkiye’de her on yılda bir vesayet sisteminin savunucuları bu oyunlara başvurmuştur. Mesela gezi olayları bunların bir parçasıdır. 7 Haziran seçimlerinden sonraki süreçler bunun bir parçasıdır. Tüm bunlar ülkenin kalkınmasını önlemek isteyenlerin oyunlarıdır. Ancak bunlar unutuyorlar ki Recep Tayyip Erdoğan ve onun partisi vesayet rejimini ortadan kaldırmak için çalışmaktadır. İstediklerini yapamayacaklar ve istikrar devam edecek” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız