FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.54° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AK Parti seçim startını verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 5 bin AK Partili adayla bir araya geldi.Ak Parti Ankarada düzenlenen bu törenle seçim startını veriyor. Erdoğanın konuşmasından satırbaşları şöyle: YOLUMUZ BAHTIMIZ AÇIK

19 Şubat 2014 Saat: 14:57
AK Parti seçim startını verdi
AK Parti seçim startını verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 5 bin AK Partili adayla bir araya geldi.Ak Parti Ankara'da düzenlenen bu törenle seçim startını veriyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"YOLUMUZ BAHTIMIZ AÇIK OLSUN"

Bu tarihi günde kutlu medeniyet yolculuğumuzu devam ettirdiğimiz muhteşem buluşmada her birinizi tek tek gönülden selamlıyorum.Bugün yeni Türkiye için sürdürdüğümüz bu yolculuğa yeni bir güçle devam ediyoruz.Uğur Işılak kardeşime bu sürprizi nedeniyle şahsım ve tüm yol arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum.Duygularımızı meydanlarda farklı bir şekilde ayağa kaldıracak ve milletimizle çok daha farklı bir şekilde paylaşmamıza vesile olacaktır.Çok teşekkür ediyorum. 30 Mart'ın startını veriyoruz.Allah yar ve yardımcımız olsun yolumuz ve bahtımız açık olsun.30 mart seçimleri Türkiye için aziz milletimiz için tüm şehirlerimizi ilçe belde ve köylerimiz için dünya ve insanlık için hayırlara vesile olsun.Rabbim bizleri utandırmasın.Rabbim bu kutlu yolculukta bizleri korusun her türlü tehdit, tehlikeden esirgesin diye dualar ediyorum.

" YAPAMAYACAĞIMIZI İDDİA ETTİLER"

Bugün yeni Türkiye için medeniyet yolculuğumuzda farklı bir güçle devam ediyoruz.27 Mart 1994'te Rabbim bize nasip etti İstanbul BB'lığına seçildik.Seçilmemizi beklemiyorlardı.28 Mart sabahına kadar bizim seçilmiş olduğumuza ihtimal vermiyor kendilerince zaferlerini ilan ediyorlardı.Hiçbir tartışmaya mahal bırakmayacak bir neticeyle belediye başkanlığına seçildik.Çok farklı şeyler söylediler.Yapamayacağımızı beceremeyeceğimizi iddai ettiler.Köşelerinden manşetlerinden bu şekilde yazdılar.Sizlere her türlü tuzağı kurdular.Hükümet gücünü kullanarak başarısız olmamız için ellerinden geleni yaptılar.Ama biz aşkla sevdayla tutkuyla çalıştık ve tarih yazdık.İstanbul'u ilklerle buluşturduk.Hava kirliliğini ilk kez sorun olmaktan çıkardık.Çöpü ilk kez sorun olmaktan çıkardık.Susuzluğa son verdik.180 km uzaktan Istranca dağlarından su getirerek İstanbul'un 50 yıllık sorununu biz bitirdik.Haliç'i temizleyen biz olduk.

"BELEDİYECİLİĞİ BİZ BAŞLATTIK"

CHP'nin başkan adayı bizim temizlediğimiz Haliç'te balık avlıyor.İSKİ yolsuzluğuyla maruf bir CHP vardı.Haliçte balık yoktu.Haliç'i temizledik şimdi balık da var..İstanbul'a bunca yeşil alanı biz kazandırdık.Raylı sistemle ilk kez tanıştıran biz olduk.Şehri engelliler için ilk kez tasarlayan biz olduk.Belediyeyi halka açan biz olduk.Beyaz Masa uygulamasını biz başlattık.Kentsel dönüşüme başlayan biz olduk.Sosyal belediyeciliği kültürel belediyeciliği çevre dostu hizmet belediyeciliğini İstanbul'a ve Türkiye'ye tanıtan biz olduk.

"İLKLERİN BAŞKANI OLDUK"

İlklerin başkanı olarak İstanbul'un ve Türkiye'nin gönlüne giren biz olduk.Bizim başarısız olacağımızı zannedenler hayal kırıklığına uğradılar.İstanbul'un güzelleşmesinden sorunlarının çözülmesinden rahatsız olduklar.İSKİ yolsuzluklarının önüne geçtiğimiz için yetimin hakkını koruduğumuz için rahatsız oldular.

"ZANNETMETİN Kİ ŞİİR OKUDUK DİYE MAHKUM ETTİLER"

CHP'nin genel müdürü bilmiyorsan araştır bir sor.İSKİ yolsuzluğunun önüne biz geçtik.Yolsuzlukların içinde olan İSKİ'yi Orman ve Su İşleri Bakanım olan sayın Eroğlu oraya genel müdür olunca gelişmeye başladı.2 buçuk milyar dolar borçla devraldık 1,2 milyar dolarla bıraktık.Zannetmeyin ki şiir okuduğumuz için mahkum ettiler.Bizi milletin gönlünde sarsılmaz yer edindiğimiz için aynı dili konuştuğumuz için mahkum ettiler.

" MUHTAR BİLE OLAMAZ DEDİLER"

Manşetlerden bir daha muhtar bile olamaz, işi bitti dediler.Ama işte buradayız dim dik ayaktayız.Üstelik onurumuzla gururumuzla millete ürettiğimiz hizmetlerin bahtiyarlığıyla milletin huzurundayız.

"TÜRKİYE'DE İLKLERE İMZA ATIYORUZ"

İstanbul'da ilklere imza attık, şimdi de Türkiye'de ilklere imza atıyoruz.AK Parti siyaseti eser siyasetidir, hizmet siyasetidir.Ben şimdi Ankara'dan Türkiye'ye sesleniyorum.Acaba 12 yıl önce denseydi ki, Şırnak'a havalimanı yapılacak kim inanırdı? Kim inanırdı? Ama şimdi oldu mu? Mesele bu! Iğdır'a havalimanı olacak denseydi kim inanırdı? Ama şimdi var mı, var? Ağrı'da var mı var! Kars'ta var mı var! Geldiğimizde 26 havaalanı varken şimdi 52 havaalanı var! 6 bin 100 km 79 senede yapıldı.Fakat biz 11 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık! Hastanesi olmayan ilimiz kaldı mı? Artık hastaneler ilkel değil daha modern.O zaman ilacını bulamayan kardeşlerim şimdi istediği eczaneden ilacını alıyor mu? Yolsuzlukların olduğu bir ülkede bunu yapabilir miydiniz?

"GAZİ MUSTAFA KEMAL'DEN SONRA NE YAPTINIZ?"

Bunları bu iktidar gerçekleştirdi.Bütün bu adımlar atılırken eğitim, sağlık ve ulaşımda, enerjide bu devrimler yapılırken, bakın bizim CHP'ye ne diyor? Ben diyor 90 yaşında bir partiyim.90 yaşında olmakla avunuyor.1938'de Gazi Mustafa Kemal'in vefatından sonra bu ülke için ne yaptın? Hangi eseriniz, hangi hizmetiniz var? Ben söyleyim..Gazi Mustafa Kemal'in resimlerini Türk lirası üzerinden banknot üzerinden çıkarmaktan başka faaliyetleri yok.Gazi Mustafa Kemal'in resmini çıkardılar oraya İnönü'nün resmini koydular.Devlet dairelerinden portrelerini indirdiler, İnönü'nün portrelerini koydular, eserleri bunlar.Soruyorum, nerede dikili bir ağacınız, nerede üst üste koyduğunuz taşınız tuğlanız var?

"CHP'NİN ARKASINDA DERSİM VAR"

CHP'nin arkasında Dersim katliamı var.Tarihinde 27 Mayıs var.Darağacına gönderdiği merhum Menderes ve arkadaşları var! CHp'nin tarihinde zulüm var, baskı var, yasaklar var, çöp dağları, hava kirliliği, susuzluk, yolsuzluk var.

"KİMİN YAPTIĞI ÖNEMLİ DEĞİL"

17 Aralık darbe girişimini de CHP ıskalamadı, hemen kendine rol kaptı.Darbe girişimini kimin yaptığının önemi yok, ideolojilerin önemi yok,eğer bir darbe varsa CHP orada...Sorgusuz sualsiz destek veriyor.Dün söyledim, eğer cesaretiniz varsa CHP grubunda ortalığa dökülen diğer ses kayıtlarını da yayınlayın.Onları da dinleyin...Belki de burada olanlar dinlemiştir.Buyursun CHP bunları da dinlesin.MHP bunları da dinlesin.Elindeki medyasıyla hükümete alçakça saldıran medya patronunun kirli işlerinin üzerine gitsinler.Benim ofisimi dinlemek için kovulmuş böceği ABD'nin üzerine atma pazarlıklarını dinlesinler.Azerbaycan üzerine yapılan kirli hesapları dinlesinler.CHP içinde yapılan operasyonları dinlesinler.

"CHP'NİN İPLERİ HAŞHAŞİLERİN ELİNE GEÇMİŞTİR"

Ama bunları dinleyemezler, CHP'nin ipleri işte bu Haşhaşiler örgütünün eline geçmiştir.CHP paralel örgütün şantajlarıyla tamamen esaret altına alınmıştır.CHP'nin genel müdürü çıkıp da nerede bu paralel devlet, nerede bu örgüt gidip de üye olacağım derse kimse şaşırmasın.

"SAĞDAN ADAY DEVŞİRDİLER"

CHP'nin son iki aydır Ergenekondan bahsettiğini duyan, Silivri'den bahsettiğini duyan var mı? Allah aşkına CHP'nin içinde hiç mi aday yoktu da, gittiler en sağdan aday devşirdiler.Marjinal ülkücü CHP'li adayların reklamını yapıyor.CHP kasetlerin bedelini ödüyor.Kasetle gelirsen işte böyle kasetlerin esiri olursun, son kullanma tarihin de geçince yine kasetle gidersin olay bu.MHP genel başkanının da CHP'den bir farkı yok.

"EY BAHÇELİ..."

Dün çıkmış bakın çok enteresan, hanım kardeşlerim dinlemeli, dün çıkmış MHp'nin genel başkanı Kabataş olayından dolayı Başbakan özür dilesin diyor.Şu hale bak ya! Şu hale bak! Ey Bahçeli, Gezicileri savunmak sana mı kaldı? Başörtüsüyle çocuğuyla linç girişimine uğrayan başörtülü kızımızın karşısında gezi vandallarını savunmak sana mı kaldı? Duvarlara zulüm 1453'te başladı sloganını yazan Türkiye düşmanlarını savunmak artık ey Bahçeli sana mı kaldı? Marjinal sol örgütleri, cam çerçeve kıran sokakları ateşe veren Dolmabahçe'de camileri işgal edenleri savunmak sana mı kaldı? Bira şişeleriyle TC yazan Ankara'da Türk bayraklarını yakanları savunmak Bahçeli sana mı kaldı? Sizi CHP ile aynı çizgiye getiren ne? Ulusalcılar geziciler paralel örgütle marjinallerle bir araya getiren ne? Size yapılan şantajı size yapılan tehditleri çıkın açık açık söyleyin.

"BİZİ KİM DİNLEDİ DİYE SORMAZLAR"

İçişleri bakanımız da ben de siyasi partilerin il başkanlıklarının dinlendiğini ifade ettik.Bir tane CHP ve MHP'li çıkıp da bizi kim dinledi o kayıtlar nerede diye sordu mu? Niye sormazlar? Siz iktidarsınız bu işin sorumluluğu sizde diyecekler.O zaman HSYK yasasına internet yasasına neden karşı çıkıyorsunuz.Yargıdaki bu sorunları dile getirdiğimizde, dinleme skandallarını dile getirdiğimizde neden yargıya müdahale olarak görüyorsunuz.

"BAŞBAKANIN SIRADAN KONUŞMALARI"

Bakmayın sayın Bahçeli sayın CHP'nin Genel müdürü, hiç kimse korkmasın, bizimle ilgili her gün ses kayıtları çıkıyor.Gündelik konuşmalarmımız alçakça kaydedilmiş ve her gün servis ediliyor.Zat-ı aliniz de bunu her gün mecliste yapacak kadar ileri gidiyhorsunuz.Cumhurbaşkanı dinlenmiş Başbakanın sıradan konuşmaları servis ediliyor.Korkmuyoruz.Ses kayıtları ile gelmedik biz.AK Parti'nin dizayn edilmesi karşısında asla boynumuzu eğmedik eğmiyoruz!

" ELİNİZDE NE VARSA DÖKÜN ORTAYA"

Hodri meydan...Elinizde ne varsa dökün ortaya.O namus timsali geçinen gazetelere sesleniyorum.Gazeteciliğin namusundan dem vuran köşe yazarlarına sesleniyorum.İstediğiniz kaydı yayınlayın üzerinde tepinin.Sel gider kumu kalır, devran döner keser döner sap döner gün gelir hesap döner.

"BUGÜN YAPTIKLARININ ALTINDA KALACAKLAR"

Bugün yaptıklarının altında kalacaklar.Kabataş'ta linç edilen kızımızı tekrar linç etmenin bedelini ödeyecekler.Yayınladıkları kasetlerin bedelini de ödeyecekler.Bu ülke tankla topla tüfekle alınamadı ki ses kayıtları ile alınsın.

"YEMİNLİ TÜRKİYE DÜŞMANLARI BUNU YAPMAZ"

Şuna bakar mısınız? Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası...Şuna bakın ya...Bosna Hersek'te faizsiz kredi veriyor paralel yapı bundan rahatsız oluyor.Boşnaklara nasıl faizsiz kredi verirsiniz diye birinci sayfadan haber yapıyor.MİT Türkmenlere insani yardım götürüyor bundan rahatsız oluyorlar.Mavi Marmara'da aynı tutum.Mısır meselesinde aynı tutum.Çözüm sürecinde aynı tutum.Yeminli Türkiye düşmanları bunların yaptıklarını yapmaz.Bugün yine söylüyorum, bu ses kayıtlarının gündemi esir almasına izin vermeyeceğim.

"BİZ KENDİ İŞİMİZE BAKACAĞIZ"

Bu operasyonların bizim gündemimizi meşgul etmesine izin vermeyeceğiz.Bırakın tüm terör örgütleri ittifak halinde kendi çamurlarında debelensinler.

Gençler...Biz kendi işimize bakacağız.Vakti zamanı gelince bütün iddiaların iftiraların cevabı ortaya çıkacak.Her mesele aydınlanacak.Ama biz bunlara cevap vermekle vaktimizi harcamayacağız.Bizim çok işimiz var.Bunların işi iftira dedikodu.Bu ülkede biz daha okullar inşa edeceğiz.İnşa edeceğimiz yollar köprüler barajlar havalimanları var Kanal İstanbullar var...Küresel projeler var.Bizim gündemimizde uzaya gönderdiğimiz ve göndereceğimiz uydular var.İmal edeceğimiz tanklarımız, helikopterlerimiz, uçaklarımız var...

"DÜNYANIN HER YERİNDE TÜRKİYE VAR"

Bizim gündemimizde Suriye var, Mısır var, Filistin var...Libya Tunus Myanmar var...Bütün bunlarla beraber dünyanın her yerinde evet Türkiye var...

"BİZİM 2023 HEDEFLERİMİZ VAR"

Ekonomiyi daha da büyüteceğiz, demokrasinin standartlarını ileri götüreceğiz, dış politkada daha da aktif olacağız.Bizim 2023 hedeflerimiz var.O hedefleri tutturacağız.Büyük medeniyet yolunda insan demokrasi ve şehir var bizim gündemimizde.Onlar varsın ses kayıtlarını konuşsun.Onlar iftiraları konuşsun, esaret altında önlerine atılan kırıntılarla uğraşsın.Biz durmak yok yola devam diyecek durmadan dinlenmeden bu kutlu yolda yürüyeceğiz.

"MEDENİYET TASAVVURLARIMIZLA ÖRTÜŞEN ŞEHİRLER"

Ak Parti yerel yönetimlerden elde ettiği tecrübeyi genele yaydı.Yerelden başlayarak Türkiye'yi kucaklamış bir partidir. 30 Mart'ta bir çoğunuz üçüncü döneme girecek.Bazılarınız ilk defa seçilecek.Yeniden seçilenler de artık çok farklı bir anlayışla şehirlerimizi ilçe ve beldelerimizi idare edecekler.Kamu yatırımlarıyla görevde bulunduğumuz belediyelerdeki yatırımlarla temel sorunları çok büyük oranda çözüme kavuşturduk.Acil sorunları çözdük.Ulaştırma temizlik su gibi temel konularda önemli yatırımlar gerçekleştirdik.30 Mart'tan itibaren artık medeniyet tasavvurumuzla örtüşen şehirler inşa edeceğiz.Görev yaptığımız süre içinde belli bir noktaya taşıdık.Ama şimdi artık ince işçiliğe geçiyoruz.Tarihte nasıl güzel şehirlerimiz varsa o şehirleri günümüz şartlarına uygun bir anlayışla yeniden imar edeceğiz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız