FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur18.57° C / 19° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AK Parti’nin Büyük Zaferi

AK Parti Kocaeli’de yüzde 55’e ulaşarak kendi rekorunu kırarken, 7 milletvekilini Ankara’ya götürdü. MHP, Lütfü Türkkan’ı meclise sokamaz, HDP ise bir vekilini kaybederken, CHP bir puan oy kaybetmesine rağmen milletvekili sayısında bi

1 Kasım 2015 Saat: 21:50
AK Parti’nin Büyük Zaferi
AK Parti’nin Büyük Zaferi

AK Parti Kocaeli’de yüzde 55’e ulaşarak kendi rekorunu kırarken, 7 milletvekilini Ankara’ya götürdü. MHP, Lütfü Türkkan’ı meclise sokamaz, HDP ise bir vekilini kaybederken, CHP bir puan oy kaybetmesine rağmen milletvekili sayısında bir değişiklik olmadı

SAKİN GEÇTİ 
7 Haziran seçimlerinin ardından mecliste bir koalisyon kurulamayınca seçim kararı alındı ve seçmen dün yeniden sandığa gitti. Sat 08.00’de başlayan seçimlere ilgi yoğun olurken, Kocaeli’de seçime katılım geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi yüzde 85’e ulaştı. Gebze bölgesinde yaşanan birkaç olay dışında seçimlerin sakin geçtiği gözlendi. 


YAMAN SEÇİLDİ 
Sandıkların açılmasıyla birlikte AK Parti’de büyük coşku yaşandı. AK Parti, 7 Haziran seçimlerinde kaybettiği oyları yeniden kazanırken, Kocaeli’deki oy artışı yüzde 10’a ulaştı 7. milletvekilini çıkardı. Son seçimde vekil olan fakat listeden çıkarılan Cemalettin Kaflı’nın yerine gelen Sami Çakır milletvekili seçilirken, 7. sıradaki Cemil Yaman da parlamentoya girdi. 


KONCA GİREMEDİ 
CHP, Kocaeli’de 7 Haziran’a göre 1 puan kaybederken, milletvekili sayısında değişiklik olmadı. Asıl şok MHP ve HDP’de yaşandı. MHP, 7 Haziran’a göre 3 puan oy kaybetti, Lütfü Türkkan’ı meclise sokamadı. HDP de ise yüzde 3’lük bir oy kaybı yaşandı. Son seçimde milletvekili unvanını kazanan Ali Haydar Konca meclise giremedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız