FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu16.54° C / 17° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Asayiş

AK Parti Kocaeli il Başkanı Şemsettin Ceyhan FETÖ Operasyonlarını Değerlendirdi

AK Parti kocaeli il Başkanı Şemsettin Ceyhan parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında Gündeme İlişkin Açıklamalarda Bulundu.

9 Ağustos 2016 Saat: 14:46
AK Parti Kocaeli il Başkanı Şemsettin Ceyhan FETÖ Operasyonlarını Değerlendirdi
AK Parti Kocaeli il Başkanı Şemsettin Ceyhan FETÖ Operasyonlarını Değerlendirdi

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ilçe belediyelerinde FETÖ örgütüne bulaşmış toplamda 57 kişiyle ilgili işlem yapıldığını, Büyükşehir'de ise teftişe sevk edilenlerle birlikte 126 kişinin ilişiği kesildiğini kaydetti.

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan dün partisinin il binasında basın mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Ceyhan’ın gündeminde 7 Ağustos Pazar günü İstanbul Yenikapı’da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve muhalefet parti genel başkanlarının katılımıyla yapılan ve eş zamanlı olarak 81 ilde gerçekleşen demokrasi ve şehitler mitingi vardı. Öte yandan Ceyhan ilçe belediyelerinde FETÖ örgütüne bulaşmış toplamda 57 kişiyle ilgili işlem yapıldığını söyledi. Büyükşehir'de ise teftişe sevk edilenlerle birlikte 126 kişinin ilişiği kesildiğini kaydetti.

MİLLET SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Ceyhan şunları söyledi: "15 Temmuz da yapılmak istenen darbeyi hamdolsun milletimizin inancıyla karşı koyduk. Haberi alır almaz o akşam teşkilat mensuplarımızla birlikte partimizin önünde olduk. Milletimiz sokaklara döküldü. Vatan, millet, bayrak ve Kuran aşkına meydanlarda toplandı. 40 yıllık darbe hazırlığı 20 ve 25 dakika da bertaraf edildi. İstikbal uğruna şehit olmuş 240 kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılara Allah şifa versin" dedi.

GÜZEL GÖRÜNTÜLER ÇIKTI

Yaklaşık 26 gün boyunca nöbet tuttuk. 3 gün parti önünde geri kalanlarını Perşembe Pazarı alanında tuttuk. Bir yandan FETÖ örgütü bir çılgınlık yapmasın diye bir yandan da diğer siyasi partilerle bir olmak adına nöbetteyiz. 7’den77’ye bütün milletimizin söz konusu memleketse gerisi teferruat olduğunu gösterdi. Zor bir süreçti ama çok güzel görüntüler çıkarmayı başardık. Bunun en büyük örneği nöbette çıkan fotoğraflar ve ilçe finallerimiz ve İstanbul Yenikapı’da ki finallerdir.

KATILANLARLA TEŞEKKÜR ETTİ

Yenikapı’da ki miting fotoğrafı görüp de gururlanmaya kimse yoktur. Bu saatten sonra bize düşen tüm partililerle değerlerimize, liderimize, teröre bulaşmadığı sürece birlikte olmak Perşembe Pazarı alanında ki final fotoğrafına katılan kimler varsa hepsine çok teşekkür ediyorum. Nöbetler Çarşamba akşamına kadar devam edecek. Cumhurbaşkanımız yine ‘devam edelim’ derse bizim için problem değil. Biz meydanlarda olmaktan keyif alıyoruz. İstanbul’da ki mitingde sadece AK Parti, CHP ve MHP değil, vatan sevdalıları vardı. Bu millet ruhunu tekrar geri kazanmış ve tüm hedeflere gidecek bir görüntüdeydi. Milletimiz gelecekle ilgili daha az kararlı sabaha uyandı.

126 KİŞİNİN İLİŞİĞİ KESİLDİ

Kocaeli İl Başkanlığı olarak aynı disiplinle çalışmaya devam ediyoruz. Bir yandan nöbetlerimizi sürdürüyoruz. Diğer yandan hayatın tüm unsurlarını yapıyoruz. Eskisinden çok daha güçlü şekilde olacağız. Genel Merkezin bilgilendirmesiyle yol almaya çalışıyoruz. 13 belediyemizde varsa paralel yapı bertaraf edilmesi ve ceza alması bizim için yükümlüktür. Belediye başkanlarımızla toplantı yaptık. Belediyelerimizde bunların adımını attık. Büyükşehir hariç olmak üzere memur, işçi ve sözleşmeli olarak çalışan kadrolardan toplamda 57 kişiyle ilgili işlem yapıldı. Memur olanlar açığa alındı. İşçi olanlar çıkarıldı. Bu süreç hala daha takip ediliyor. Takibi delil ve ispat ile yapılıyor. Belediyemizden bunların temizlenmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Sinsi bir yapı olmasına rağmen makul bir sayı olmasına seviniyoruz. Derdimiz skor değil, ister bir ister bin kişi olsun. Sayının önemi yok. İntikam duygusu ile değil, adaletin tecil etmesi için çalışıyoruz. Büyükşehir’de ise teftişe sevk edilenlerle birlikte 126 kişinin ilişiği kesildi

GAZETECİLER MAĞDUR EDİLMEDİ

17 Ağustos’ta genel merkezde olacağız. İl Başkanlar toplantısına katılacağız. Yaşanan felaketin yıl dönümü orada anacağız. İlimizde kapatılan gazetelerde ki arkadaşlarımız için SGK işsizlik maaşını almaları konusunda sıkıntılar vardı. Bakanımız ile birlikte o arkadaşlarımızın maaşlarını almasında elimizden gelen gayreti gösterdik. Teknik sorunu olmayan arkadaşlarımızın maaş alabilmesi için elimizden geleni yaptık. Paralele bulaşanlar zaten cezasını alacak.

FİNALİN FİNALİ OLMAZ

Teşkilatlarımızda çalışmalar devam ediyor. Paralel yapı mensupları ilçelerimizde çok ciddi yapıda değildi. Tek tük olabilir muhakkak ama Kocaeli teşkilatları Türkiye içinde belki en az paralel yapı örgütüne sahiptir. O konuda süreç devam ediyor. Çarşamba günü final var ama ekstra bir durum olmayacak. Finalin finali olmaz. Biz yine burada olacağız. Verilmesi gereken fotoğraf verildi. Biz öğrendik ki bundan sonra yatarken her Türk vatandaşının gözü açık olmalı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız