FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu20° C / 20° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ak Parti Kandıra'da kongre günü

AKP Kandıra İlçe Teşkilatı'nın 5.Olağan Kongresi Turan Güneş Kültür Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. Kongrede tek olarak Yunus Özder bulunuyor.

10 Aralık 2014 Saat: 12:03
Ak Parti Kandıra'da kongre günü
Ak Parti Kandıra'da kongre günü

AKP Kandıra İlçe Teşkilatı'nın 5.Olağan Kongresi, Turan Güneş Kültür Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. Mevcut ilçe başkanı Erdinç Şentürk'ün aday gösterilmediği Kandıra'da tek aday olarak Yunus Özder ismi gösterilmişti. 431 delegenin oy kullanma hakkı olduğu kongrede 25 ilçe yönetimi ile 23 il delegesi seçilecek. Kongre öncesinde Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın konseri gerçekleştirildi. İlçede tek aday olarak gösterilen Yunus Özder ve yönetimi salona gelen partilileri tek tek karşıladı. Özder'in yönetiminde yer alan erkek üyeler kırmızı kravat, kadın üyeler ise kırmızı fular takıyor. Kandıra'daki kongrede, diğer kongreler göre güvenlik önlemleri ve üst arama işlemleri yapılmadı.

 

VEKİLLER GELMEDİ
Kongrede divan başkanlığına Halit Çokan yardımcılıklarına da Vezir Kara, Mustafa Karakoç, Aygün Çetin ve Murat Ölmez seçildi. Kongre, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, İl gençlik kolları başkanı Yusuf Akın, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve partililerin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Kongreye milletvekillerinin katılımı ise olmadı.'DEMOKRASİ İŞLEMEMESİNDEN RAHATSIZIM'
Kongre, Şanlıurfa'da şehit düşen Karamürselli Kadir Yıldız ve şehitler için yapılan bir dakikalık saygı duruşuyla, ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını eski ilçe başkanı Erdinç Şentürk yaptı. Şentürk, "Çok şey dememe gerek. partinin kurucu üyelerindenim. İki dönem ilçe başkanlığı yaptım. Kandıra'ya hizmet etmeye çalıştık. Parti teşkilatımız Yunus Özder'i aday gösterdi. Bu süreçte bizler nasıl 12 Eylül anayasasından rahatsızsak, parti içi demokrasinin işlememesinden rahatsızım. Burada yarış olması gerekiyordu" dedi.

 

KARAOSMANOĞLU ERKEN AYRILDI
Karamürsel'deki şehit cenazesine katılacak olması sebebiyle protokol konuşmalarında Şentürk'ün ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu söz aldı. Bu zamana kadar parti ve belediye olarak Kandıra'ya gereken hizmeti verdiklerini söyleyen Karaosmanoğlu, "Yaptığımız yatırımları vatandaşlarımız sandıkta en iyi şekilde değerlendirdi. Kandıra'da bundan sonra köylerimizi daha cazip hale getireceğiz. Gençlerimiz artık buradan gitmek istemeyecek" şeklinde konuştu.

 

'DEMOKRASİ İŞLİYOR'
Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ise "4 yıl sonra benden sonra kim gelecek bilmiyorum. O günün şartlarında parti büyüklerinin vereceği karardır. Biz başarılı olmak istiyorsak karara " diyerek Şentürk'e cevap niteliğinde bir konuşma gerçekleştirdi. Kongrede son olarak söz alan il başkanı Mahmut Civelek ise, "Biz parti içi demokrasiyi sonuna kadar işletiyoruz. Biz istişare ettik, adayları Ankara'ya götürdük. Aynı yöntem geçen dönem de yapıldı. O zaman Ankara Erdinç kardeşimizi seçmişti. Biz Kandıra'da Erdinç kardeşimiz ve ekibi sayesinde seçimleri kazandık" diye konuştu.

 

YUNUS ÖZDER'İN YÖNETİM KURULU

Yunus Özder, Mesut Tekin, Atlıhan İpek, Murat Tonguç, Rahmi Üresin, Sertan Kulaç, Ramazan Ören, Ruhi Yaşar Sezgin, Mustafa Sezgin, Erol Ölmez, Recep Türkdoğdu, Halil Özbek, Erkan Öztürk, Yüksel Sağlam, Harun Bektaş, Güven Durak, Cüneyt Özcan, Aşır Gürbüz, Cevat Taşdelen, Ahmet Yazıcı, Hüseyin Tanrıkulu, Zeynep Cici, Gülfem Uztürk, Aygül Çetin, Nazmiye CeylanİL DELEGE LİSTESİ

Yunus Özder, Erdinç Şentürk, Ünal Köken, Aygül Çetin, Murat Ölmez, Yüksel Sağlam, Hüseyin Tanrıkulu, İskender Yazıcı, İsmail Genç, Muhsin Tekol, Mustafa Akkoç, Ayhan Midilli, Ayhan Kılıç, Hakan Akbaş, Nihat Ayvazoğlu, İrfan Kurt, Ercüment Şahin, Mevlüt Akdeniz, Yüksel Özkan, İsmail Akalın, Haluk Şen, Mustafa Kurt, Hüseyin Ergül

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız