FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kapalı19° C / 19° C

kapalı

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Ak Parti İş Teşkilatı İftarda Buluştu

1 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif münasebetiyle AK Parti İl Başkanlığı 90’ıncı İl Danışma Meclisi ve Geleneksel İftar Programını Antik Kapı’nın bahçesinde Milli Savunma Fikri Işık’ın da katılımıyla gerçekleştirdi.

25 Haziran 2016 Saat: 09:43
Ak Parti İş Teşkilatı İftarda Buluştu
Ak Parti İş Teşkilatı İftarda Buluştu

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık,” Doğu ve Güneydoğu’da devam eden terör operasyonlarında güvenlik güçlerimizi zor durumda bırakan davalar TBMM’de kabul edilen yasa ile bundan sonra açılamayacak” dedi.

11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif münasebetiyle AK Parti İl Başkanlığı 90’ıncı İl Danışma Meclisi ve Geleneksel İftar Programını Antik Kapı’nın bahçesinde Milli Savunma Fikri Işık’ın da katılımıyla gerçekleştirdi. 190 personel tarafından hizmet verilen iftar yemeğine yaklaşık 3 bin partili katılım gösterdi. Partililere çorba, bulgur, et, salata ve tavuk göğsü ikram edildi. İftar sofrasına katılan partililer uzun bir aradan sonra bir araya gelerek sohbet ettiler. AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık,” Doğu ve Güneydoğu’da devam eden terör operasyonlarında güvenlik güçlerimizi zor durumda bırakan davalar TBMM’de kabul edilen yasa ile bundan sonra açılamayacak” dedi.

 


MARDİN’E UÇUYORUZ
İftar yemeği öncesi açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan şunları söyledi:” Öncelikle 11 ayın sultanı olan Ramazan ayınız mübarek olsun. Yapmış olduğumuz ibadet ve duaları kabul etmesini Cenab-ı Hak’tan diliyorum. Bu güzel ayın hürmetine mazlumların çekmiş olduğu sıkıntıların bitmiş olmasını diliyorum. 7 Haziran seçimlerinin gölgesinde bir iftar yapmıştık geçen yıl. Türk insanı olarak umutlarımız kırılmıştı. O günde demiştik ki eksiklerimizden ve hatalarımızdan sonuçlar ve dersler çıkaracağız. 1 Kasım seçimlerinde gayret gösterdik. Milletimizden oy istedik. Hepimizin çalışmasıyla başarı sağladık. Her birinize çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Yarın başlatılan proje kapsamında 100 kişilik heyet ile Mardin’e uçuyoruz. AK Parti Kocaeli teşkilatlarının samimiyetlerini götürmek adına toparladığımız yardımlarla birlikte ziyarette bulunacağız. İlçelerden katılım gösteren her bir arkadaşımı geldiğiniz için şükranlarımı sunuyorum. AK Parti Kocaeli ailesi adına samimi şükranlarımı ifade ediyorum. Hayırlı iftarlar diliyorum.”

 


GÜVEN ORTAMINA ŞÜKREDİYORUZ
Ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise şunları söyledi:” Güven ve huzur içinde iftarlarımızı yapıyoruz. Terör olaylarını da hükümetimizin gayretiyle sonlandırdığımız zaman daha huzurlu ramazan ve bayramlar yapacağız. Bir milletin en büyük varlığı güven içerisinde yaşamasıdır. Özgürlüğün kıymetini kaybolduğunda anlarız. Bugün yaşadığımız güven ortamına şükrediyoruz. Bunu sağlayan Cumhurbaşkanımız olmak üzere teşkilat mensuplarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz.”

 


İSİMSİZ KAHRAMANLAR
Son olarak konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise şunları söyledi:” Teşkilatçılık birlikte yol yürümektir. Partimizin kurulduğu günden bu güne kadar sizlerle yol yürümekten dolayı büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Siyaset millet için yapılır, şehir için yapılır. AK Parti’yi kurduğumuz günden bu güne kadar ülkemize hizmet ediyoruz. 14 yıldır iktidarız. Hem Kocaeli’de hem ülkemizde nelerin değiştiğini sizler biliyorsunuz. Ülkemiz gelişiyor. Şehrimiz gelişiyor ve güçlü hale geliyor. Yapılan her bir hizmette il başkanımızdan sandıkta görev yapan arkadaşımıza kadar her birinin emeği var. Bazılarımızın ismi biliniyor. Hizmetlerimizin yapılmasında isimsiz kahramanımız var. Her birine teşekkür ediyorum. Allah bize hizmet fırsatı verdi. TSK’nın ihtiyaçlarını karşılamak, ihtiyaç duyduğu her konuda çalışmalar yapmak, ordumuzun caydırıcı gücünü arttırmak için ciddi gayret gösteriyoruz.”

 


ASKERİMİZE DAVA AÇILAMAYACAK
Işık son olarak şunları söyledi:”Terörle mücadelede Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) bütün gücüyle devrede. 23 Temmuz 2015’de başlayan terörle mücadele sürecinde terör örgütüne ölümcül darbe indirildi. Terör örgütlerine boyun eyecek bir ülke değiliz. Kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz. Dün çok önemli kanunu görüştük ve kabul ettik. Hiç kimse askerimize kafasının estiği gibi dava açıp yıpratamayacak. Bu kanunla ilgili birileri ısrarla 90’lı yıllara döndüğümüzden bahsediyor.Bundan sonra o yıllara dönmeyeceğiz. Ülkemiz terörle amansız mücadele edecek. Bu mücadeleyi hukuk içerisinde yapacak ve mücadeleyi yürütürken kardeşlikten vazgeçmeyeceğiz. Bu kanunla TSK’ya sadece terörle mücadelede icrai yetki veriyoruz. Diğer tüm yetki siyasi iradedir. Gözetimde valilerin sorumluluğundadır. EMASYA hatırlatmalarına ve algı oluşturulmasına müsade etmeyiz.  Bu kanun askerimize bir bayram hediyesi oldu.Tüm terör örgütlerini eylem yapamaz noktaya getireceğiz. Bu konuda halkımızın kilit rol oynadığını biliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız