FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AK Parti il başkanlığına 3 talip daha

AK Parti İl Başkanlığı için belge alarak göreve talip olan eski il yöneticileri İsmail Araç ve Abdullah Eryarsoy adaylık başvurularını İl Başkanı Mahmut Civelek’e teslim etti.

2 Ocak 2015 Saat: 17:31
AK Parti il başkanlığına 3 talip daha
AK Parti il başkanlığına 3 talip daha

AK Parti İl Başkanlığı için belge alarak göreve talip olan eski il yöneticileri İsmail Araç ve Abdullah Eryarsoy ile KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz adaylık başvurularını İl Başkanı Mahmut Civelek’e teslim etti.

 

7 Şubat’ta yapılacak olan AK Parti İl Kongre’sinde milletvekili adayı olacağı için il başkanlığı görevine devam etmeyecek olan Başkan Civelek, il başkanlığına aday olmak isteyenlerin başvurularını almaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta partinin il yönetiminden Halit Çokan, Şemsettin Ceyhan ve Adem Koç’un adaylık başvurusunu kabul eden Başkan Civelek, bugün de parti binasında il başkanlığı için belge alan AK Parti eski il yöneticileri İsmail Araç ve Abdullah Eryarsoy’un yanı sıra KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz’ın adaylık başvurularını kabul etti.  Adaylardan Araç ve Eryarsoy, bir diğer aday Zihni Yılmaz ile beraber fotoğraf çekilmek  istemedi. başvuru açıklamasın da eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, eski Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman ve parti teşkilatı hazır bulundu.

 

İsmail Araç Kimdir?

1959 İzmit doğumlu olan İsmail Araç, Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Koruma Tarım İlaçları A.Ş’de yöneticilik yaptı.  2000 yılında kendi şirketini kurarak sanayiciliğe başladı.  Kocaeli Sanayi Odası Meslek Komitesi Başkanlığı yaptı. Halen Kocaeli Sanayi Odası 21. Meslek Komitesi Başkanlığı görevini sürdüren Araç, evli ve iki çocuk babası.

 

Abdullah Eryarsoy Kimdir?

1976 Mardin doğdu.  1981 yılında Kocaeli’ye yerleşti. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 15 yıldır İzmit’te avukatlık yapıyor.  2012 kongresi ile il yönetimine girdi. 3 dönem il başkan yardımcılığı ve il yönetim kurulu üyeliği yaptı. Evli ve 3 çocuk babası

 

Zihni Yılmaz kimdir?

1962 Kartepe Suadiye doğumlu olan Yılmaz, 1984 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. Ticaretle uğraşan evli ve üç çocuk babası Zihni Yılmaz, KOTO Başkan Vekilliği görevini yürütüyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız