FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AK Parti Gölcük’te 3. aday adayı Kalabalık

Bu günlerde oldukça hareketli aday adaylık süreci geçiren, AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı dün Gölcük Belediye Başkanlığı için 3’üncü aday adayını ağırladı.Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Uzmanı Kocae

23 Ekim 2013 Saat: 16:04
AK Parti Gölcük’te 3. aday adayı Kalabalık
AK Parti Gölcük’te 3. aday adayı Kalabalık

Bu günlerde oldukça hareketli aday adaylık süreci geçiren, AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı dün Gölcük Belediye Başkanlığı için 3’üncü aday adayını ağırladı.Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Uzmanı Kocaeli TV Program Yapımcısı Mustafa Kalabalık, aday adaylığı başvurusunu, İlçe Başkanı Sedat Yücel’e teslim etti.


BAŞVURUYU YÜCEL ALDI

AK Parti, 1 Ekim’de başlayan ve 1 Kasım’da sona erecek aday adaylık sürecini oldukça yoğun geçiriyor.Bu anlamda, bu günlerde oldukça hareketli aday adaylık süreci geçiren, AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı dün Gölcük Belediye Başkanlığı için 3’üncü aday adayını ağırladı.Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Uzmanı TV Program Yapımcısı Mustafa Kalabalık, aday adaylığı başvurusunu, İlçe Başkanı Sedat Yücel’e teslim etti.Kalabalık’ın başvurusu formunu alan Başkan Yücel, aday adaylığının kendisine ve partisine hayırlı olmasını dileyerek, Kalabalık’a başarılar diledi.Kalabalık’ın aday adaylığı başvuru esnasında, ilçe yöneticilerinden Temel Erten, Nail Karakoyun ve Müfit Büyükbaş da hazır bulundu.

MUSTAFA KALABALIK KİMDİR?

1970, KOCAELİ, Gölcük, Değirmendere’de doğdu.İlkokulu Değirmendere Şehit Cengiz Topel İlkokulu’nda, Ortaokulu Değirmendere Atatürk Ortaokulu’nda bitirdi.

1984 yılında girmiş olduğu Deniz Astsubay Hazırlama Okulu’ndan 1988 yılında mezun olarak Deniz Astsubay’ı olarak göreve başladı.1988 – 2008 yılları arasında yurdun değişik bölgelerinde fiili olarak hizmet ettiği Türk Silahlı Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan, kendi isteği ile 2008 Eylül ayında emekliliğe ayrıldı.

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup, Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün, “Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi” dalında Yüksek Lisans’ını tamamladı.Halen Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Yönetimi Anabilim Dalı, “Siyaset ve Sosyal Bilimler” Doktora (Ö) Öğrencisi olarak Akademik çalışmalarıma devam etmektedir.

İnsani Değerler Derneği bünyesindeki; “Hukuk ve Kamu Yönetimi”, “Sosyal İşler”, “Ekonomik İşler” ve “Siyasi İşler” Kurullarında görev almaktadır.“Demokraside Birlik Vakfı”, “İnsani Değerler Derneği” gibi üyesi bulunduğu derneklerin dergi ve internet sitelerinde; “Siyaset”, “Bürokrasi” ve “Kamu Yönetimi” konularında birçok bilimsel ve akademik çalışmaları ile makaleleri yayınlanmış ve yayınlanmaktadır.

Demokrasiyi, seçmen ve siyasete yön veren aktörlerle birlikte farklı görüş açılarıyla değerlendirdiği, 2002-2004-2007 ve 2009 seçim sonuçlarıyla, 2011 Genel Seçimine doğru güncel siyasi değerlendirmelerini, değişik saptamalarını, fikir ve önerilerini kaleme aldığı “Öteki Siyaset” adlı ilk eseri 2010 yılında yayınlanmıştır.

Toplumumuzun çoğunda bulunan yerli yersiz korkuları, ürkeklikleri, şüpheleri ve soruları ile halkımızın dilindeki tabiriyle “Doğru Söyleyen Dokuz Köyden Kovulur” misali, siyasi yaşamımızın güncel ve hayati konularındaki farklı fikirlerini, düşüncelerini, şüphelerini ve sorularını bir araya getirmiş olduğu ikinci eseri “9.Köy’den Sonra” kitabı da 2013 yılında yayınlanmıştır.

Halen üçüncü kitabı "Köşe(li/den) Düşünceler" üzerinde çalışmalarını sürdüren Kalabalık, 2014 yılı başında eserini yayınlamayı planlamaktadır.

Siyasi partilerin teşkilatlarınca düzenlenen Eğitim Seminerleri’nde “Siyaset”, “Siyaset’te İletişim” üzerine seminer ve dersler vermiş olan Kalabalık, Kocaeli Gazetesindeki “Öteki Siyaset” isimli köşesinden, yayınlanan makaleleri ile köşe yazarlığına ve gazeteciliğe devam etmektedir.

Ulusal siyaset ve politikaların, yerel ile buluşturulmasını, Kocaeli gibi önemli bir sanayi kentinde, ulusal siyaset, politika ve ekonomi üzerine gündemleri konuşmak üzere hazırlamış olduğu TV programı ile de, geniş kitlelere ulaşabilmeyi ve siyasete farklı pencerelerden bakılarak, demokratik yaşama pozitif katkı sağlayabilmeyi kendisine hedef olarak seçmiştir.

Kocaeli TV’de hazırlayıp sunduğu “Öteki Siyaset” programı, 1 Aralık 2011 tarihinden itibaren her hafta salı akşamları canlı veya bant yayın olarak izleyicileriyle buluşuyor…

İnsani Değerler Derneği, Demokraside Birlik Vakfı, Türkiye Yazarlar Birliği ve Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Kalabalık, Furkan ve Kutay adında iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız