FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu16.54° C / 17° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ak Parti Gebze’de 2. aday sürprizi

Genel Merkez’in kararına göre tek listeli yapılması beklenen Gebze İlçe Kongresi’nde rakipsiz yarışması beklenen Hasan Soba'nın karşısına Atilla Karakaş tarafından liste çıkarıldı. Divan listeyi kabul etti ve kongre çift liste

30 Kasım 2014 Saat: 17:00
Ak Parti Gebze’de 2. aday sürprizi
Ak Parti Gebze’de 2. aday sürprizi

Ak Parti Gebze’de kongresinde Genel Merkez’in kararına göre tek liste olarak yapılması planlanan kongrede Mevcut Başkan Cemalettin Kaflı’nın yeniden aday gösterilmemesi üzerine Başkan Adayı Hasan Soba rakipsiz yarışacaktı. Ancak az önce kongrede 2. aday sürprizi yaşandı. Atilla Karakaş isimli partili tek liste kararını delerek listesini divana sundu.

 

YALÇIN AKDOĞAN GELDİ

Kongreye;  Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Akdoğan,  Bilim Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Nihat Ergün, Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, Ak Parti Kocaeli Eski Milletvekili Eyüp Ayar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Ak Parti Gebze Mevcut İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, ilçe başkanları ve belediye başkanları katıldı.

 

BAŞARILAR DİLİYORUM

Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, “Gebze olarak çok güzel çıtaya ulaştık. Allah hepinizden razı olsun. Siyaset uzun soluklu bir maratondur. Biz bu görevi Hasan Soba arkadaşımıza devrediyoruz. Sizden helallik almak istiyorum. Hata yaptıysak, gönlünüzü kırdıysak affedin. Hasan kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun” dedi.  Ardından konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni oluşacak yönetimimize başarılar diliyoruz. Kongremiz hayır ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

GÜZEL İŞLER YAPTIK

Ardından söz alan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Kardeşliğimiz olduğu sürece birbirimize destek verirsek emin olun her şey yoluna girecek. Önümüzde engeller olacak ama bu engelleri usulüne göre geçeceğiz bir şekilde halledeceğiz. Bizim partimiz çözüm partisi. Gebze daha önce göğsümüzüz gere gere gezeceğimiz bir yer değildi. Çok güzel işler yaptık. Bunu beraberce yaptık. Hiç ismini bilmediğimiz mahalle temsilcilerinin bize oy verenlerin hakkı var. Durmak yok yola devam, yeni seçilecek yönetime başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

TÜM SEÇİMLERE BİRLİKTE GİDECEĞİZ

‘Sayın Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Akdoğan  13 belediyenin 13’üne de sahip olan Kocaeli’mize hoş geldiniz’ diyerek sözlerine başlayan Civelek, “Bugün yeni ilçe başkanımızla 2015 başta olmak üzere tüm seçimlere beraber gideceğiz. 8. Kongremizi yapıyoruz, aynı Genel Merkezi’mizin doğrultusunda tek liste olarak gerçekleştiriyoruz. Bugün seçilecek olan Hasan Soba kardeşimize başarılar diliyoruz. Çıtanın üstünde oylarla başarılarımızın devamını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Bilim Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Nihat Ergün, “AK Parti bu memleketin demokratik birikimidir. Bu girişimi tarumar etmek isteyenler çok oldu. Milletimizin bu işin arkasında sağlam durması ile bütün girişimler bertaraf edildi. Hem yerel hem de merkezi yönetimde çok güzel hizmetler gerçekleştirildi. Kurucu Genel Başkanımız karizmatik lider önderliğinde çok güzel yol kat ettik. Bizde ki tecrübe diğer siyasi partilerde yok. Ak Parti muhafazakar ,yenilikçi ve demokratik bir parti. Ak Parti yoluna yeni bir lider ile devam ediyor. Millet ve hizmet aşkımızı artırarak yolumuza devam edeceğiz “ dedi.

 

TABULARI YIKAN BİR PARTİ OLDUK

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Teşkilatlarda görev yapan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kocaeli’nde genellikle  sıkıntı yaşanmaz . Uyumludur. Kocaeli uyumlu, huzurlu, birlik ve beraberliğini koruyan bir şehir. Tabii Gebze’ye artık şehir demek lazım. Gebze de bize sahip çıktı. Ben gönülden teşekkür ediyorum.  Ak Parti basit bir parti değil. Hep ilerici ve değişimden yana, Türkiye’yi büyütmekten yana olmuştur Ak Parti .Siyasetin odağına insanı yerleştirmelisiniz. Fakat devleti yerleştirirseniz yok sayılan insan olur. Biz sorunları çözen, tabuları yıkan bir parti olduk” dedi.

 

ÜMİT VAAD EDEN TEK PARTİYİZ

Biz 9 tane seçim kazandık diyen Akdoğan, “Ertesi gün anket yaptık. Milletin mesajını anlamaya çalıştık. Siyasetin sıfırlarını atabildiğimiz için bu noktalara geldik. Ak Parti ahlaki duruşlara bu noktalara gelmiştir. Zalime zalim denilen, katile katil diyen, teröriste terörist diyen tek ülke Türkiye. Biz değişiyoruz ama muhalefet değişmiyor. Çünkü kendilerini sorgulamıyorlar. 20 yıldır o koltuklara yapıştılar. Koltuklar size değer kazandırmaz. Ak Parti Türkiye’nin birliğinin, bütünlüğünün teminatıdır. Biz herkese kucağımızı açıyoruz. Ümit vaad eden tek siyasi parti biziz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

HEPİNİZİN BAŞKANI OLACAĞIM

Hasan Soba, “Benden önce görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bize düşen onların açtığı bu yolda yürümek. Gecemizi gündüzümüze katarak çalışmak. Gün birlik, beraberlik günüdür. Bu süreci seviyeli ve çıtayı yüksek tutarak bu noktaya getirdikleri için çok teşekkür ediyorum.  Biz çok büyük bir aileyiz. Partimizin çıtasını daha da yükselteceğiz. Beşinci olağan kongremizi büyük coşku ve katılımla gerçekleştiriyoruz. Görev süresince hepinizin başkanı olmaya çalışacağım. Daha güçlü olmak için çalışacağız.  Ak Partinin kuruluşundan bu yana teşkilatlarda görev alan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Kongemizin ülkemiz, partimiz ve Gebzemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

GENEL MERKEZİN GÖSTERDİĞİ ADAYA OY VERİN

İkinci bir liste çıkması üzerine konuşma yapan İl Başkanı Civelek, “Tek listeli kongreler geçen dönemde böyle konuşmuştuk. Şimdide öyle konuşuyoruz. Teker teker istişare ettik. Bunun sonucunda Hasan Soba aday olarak belirlendi. Tüm teşkilatımız Hasan Soba’nın arkasında olmalıdır. Ben bölünme izlenimim verilmesinden çok rahatsız oluyorum.  Biz genel merkeze söz verdik tek liste olacak dedik.  Nefsin aklın önüne çıkacağı bir gün değil, bugün birlik ve beraberlik günüdür.  Bu nasıl Ak Partililiktir. Eğer Ak Partiliyim diyorsanız Genel Merkez’in talebine uymak yeterli. Bu durumu izleyen paralel gözler var. Diyorlar ki ‘bulduk bir kaç kişi, çıkardık önlerine’ diyorlar. Kendi kendinizi kandırmayın. Kendinizi gaza getirmeyin.  Kıymetli delegeler sizler Ak Parti’nin delegeleri olarak yazıldınız.  Genel Merkezi’mizin gösterdiği adaya oy vermenizi istiyorum” dedi.

 

ADAMCILIK OLMAYACAK

Tek liseli kongreye itiraz ederek yönetiminin divana sunan Atilla Karakaş, “ Demokratik hakkını kullanmakta olan bir kardeşinizim. 12 yıldır bu partiye hizmet ediyorum. Bu seçim alanında benimde söz hakkım olduğunu düşündüğüm için huzurlarınızdayım. Burada bulunmamamın sebebi demokratik hizmet yarışına katkı sunmaktan başka bir şey değildir. Ayrımcılık ve adamcılık yapmayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Partilerin kronik hastalığı adamcılıktır. Bizim dönemimizde bu olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

 

HASAN SOBA’NIN YÖNETİMİ

Hasan Soba, Hasan Özdemir, Samet Coşkun, Nuri Kaya, İrtan İrtegün, Hanife Aydın, Mustafa Yıldıztekin, Selam Kural, Yasemin Yaman, Esra Atmaca, Özlem Kazankurt, Feyza Şule Karabıyık, Güler Şahin Gencay, İlhan Tuğrul, Mustafa Demir, Bahattin Evli, Cihan Çeliker, Emrullah Bilgin, Recep Kaya, Selim Malkoç, Muhammet Bıyık, Hüseyin Karadeniz, Yasin Okumuş, Fatih Altay, Tayyip Çağlayan, Ramazan Özkürkçü, Mustafa Çelikbilek, Köksal Tatoğlu, Mestan Okan, Murat Yelek.

 

İL DELEGELERİ

Hasan Soba, Cemalettin Kaflı, Eyüp Ayar, Adnan Köşker, Vasfiye Aydın, Samet Coşkun, Hüseyin Kurt, Hasan Özdemir, Selami Kural, Elif Gülhan, Mustafa Yıldıztekin, Ali Çetin, Miktad Aydın, Seyit Katipoğulları, Ensar Katı, Buket Tatoğlu, Kadem Dinç, Gülfidan Tekbaş, Şükran Gür, Şükriye Kavram, Buray Sümer, Ayşe Yılmaz, Sercan İpek, Enes Koçer, Okan Arslan, Onur Aydın, İnan karaca, Kerim Büyükgöz, Gülcan Külahlı, Mehmet Gökhan Abanoz, Mehmet başaran, İsmail Kahraman, İsmail Kaya, Hüseyin Akpınar, İrfan Ayar, Aydın Kocaman, Ramazan Kurt, Serpil Gürsoy, Mehmet Kesgin, İsmet Özgenç, Oya Tunçel, Hanefi Aydın, Hüseyin Coştur, Mustafa Önal, Gülten Çınar UYSAL, Secaddin Aydın, Süleyman Zengin, Erol Kurul, Mestan Okan, Murat Yelek, İrfan İltegün, Murat Çetinkaya, Mukkadder Çengel, Mehmet Gürhan, Nuri Kaya, Atilla Karakaş, Harun Kırmaca, Nilgün Kaşifkesen, Gönül Özhan, Ali Duru Malkoç, Yılmaz Bayram, Hüseyin Önder, Sebahattin Erdoğan, Mehmet Ceylan, Ali Öztürk, Mehmet Gülmez, Yetiş Akpınar, Vecri Elmas, Ramazan Özkan, Cemil Kalyoncuoğlu, Dursun Salman, Vedat Güncal, Ferşat Soba, Kerim Kuyumcu, Metin Ergen, Gürsoy Zengin, Hüseyin Aksu, İbrahim Aksu, Mustafa Bulak, Yüksel Ayar, Hanefi Ünal, Aslan Yılmaz, Abdulylah Kahraman, Bayram Kurt, Cezmi Şekül, İsmail Keskin, Ali Faruk Kılıç, Kemal Aligül, Metin Beşiroğlu, Muhamet Coşkun, Murat Deniz, Mustafa Demirhan, Nevzat Öncel, Süleyman Şahan, Aydın Baş, Türker Birol, Yalçın Çoştur, Yunus Kahraman, Zekeriya Altunta, Seylçuk taş, Murat Kaya, Nevzat Öncel, Resul Tat, Mehmet Satı Külte, Selamet Güner, Temel Dinç, Turhan Demirhan, Samet Sarı, İlhan Altıparmak, Bayram Göydağ, Yavuz Unsur, Halil İbrahim Kadıoğlu, Köksal Tatoğlu, Davut kabaca, Fatih Kural, Halil Tüfekçi, Recep Kaya.

 

Atilla Karakaş’ın listesinde yönetimde Özgür Büyükkaya, Cesim Beyaz istifa etti. Yerine Hasan Ayar, Ahmet Kahraman yedeklerden asil listeye alındı. İl delege listesinde ise 30 kişi istifa etti. Yerlerine yedeklerden 30 kişi alındı.

 

İSTİFA EDEN İL DELEGELERİ

Karakaş’ın il delege listesinde Mehmet Ali Okur, Adnan Köşker, Cemalettin Kaflı, Oya Tunçel, Vasfiye Aydın, Samet Coşkun, Cesim Beyaz, Selehattin Koçeli, Abdurrahman Şen, Yasemin keleş, Ridvan Gürlek, Şükriye Kavram, Zekeriya Altuntaş, Mehmet Ceylan, Ali Öztürk, Arif Alpaydın, Murat Oral, Muzaffer Şale, Yücel Akpınar, Nevzat Gülmen, Hüseyin Aksu, Necmi Özen, Cemal Kurt, Murat Yalçın, Akif Katı, Bekir Şentürk, Turan Demirhan, İzzet Boydak, Nevzat Öncel, Ziya Özhan istifa etti.

 

LİSTEYE ALINAN YENİ İSİMLER

İstifa edenlerin yerine Yüksel Kuyumcu, Bahri Yaşar, Özden Kaya, Ahmet Demir, Şeref Gökmen, Pınar Kocaağa, Muharrem Ayyıldız, Sadetten Karaaslan, Alibey Köse, Gülsüme Kardeş, Gürfidan Tekbaş, Nursel Malkoç, Saniye Küçükkaya, Tülin Kaplan, A. Cezmi Şekül, Adem Kurt, Bayram Göydağ, Beyazıt Yıldırım, Göksel Katı, İrfan Ayar, İrfan Aydın, Murat Deniz, Ahmet Ayar, Murat Dinç, Murat Kaya, Tülay Turan, Mustafa Kaya, Mustafa Özkan, Nebi Gök, Veysel Kesici getirildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız