FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24.63° C / 26° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ak Parti Derince'de Görev İbrahim Şirin'in

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gerçekleşen AKParti Derince İlçe Teşkilatı'nın 4.Olağan Kongresi'nde İbrahim Şirin ilçe başkanlığı görevini Ahmet Ark'tan devraldı.

29 Kasım 2014 Saat: 15:09
Ak Parti Derince'de Görev İbrahim Şirin'in
Ak Parti Derince'de Görev İbrahim Şirin'in

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gerçekleşen AKParti Derince İlçe Teşkilatı'nın 4.Olağan Kongresi'nde İbrahim Şirin ilçe başkanlığı görevini Ahmet Ark'tan devraldı.

AK Parti Derince İlçe Teşkilatı 4.Olağan Kongresi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Ali Okur, il başkanı Mahmut Civelek, İl kadın kolları başkanı Oya Tunçel, İl gençlik kolları başkanı Yusuf Akın, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve Anavatan Partisi Derince İlçe Başkanı Erkan Örs'ün katılımıyla gerçekleşen kongreye, daha önce katılımını bildiren ancak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Konya'daki programı sebebiyle katılamadı. 401 delegenin oy kullanma hakkı olduğu kongrede 30 yönetim kurulu ve 46 il delegesi seçildi.

 

ESKİ İSİMLER DE VAR

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'ndeki kongre için hazırlıklar sabahın erken saatleriyle birlikte başladı. Salon bayrak ve pankartlarla donatıldı. Derince ilçe başkanlığına tek aday olarak gösterilen İbrahim Şirin, erken saatlerde gelerek kongreye gelen partilileri karşıladı. Şirin'in yönetiminde daha önce Ahmet Ark'ın yönetiminde de yer alan Hatice Yamaç, Erdinç Karagöz, Rıza Murtazaoğlu, Rıza Yıldız, Selçuk Çakıroğlu, Gökhan ve İsmail Küçük isimleri de bulunuyor. Şirin'in yönetiminde yer verdiği kadın üyeler mavi flor takarken, erkek üyeler ise mavi kravatları ile salondaki yerlerini aldı. Derince ilçe başkanlığı için Ankara'ya götürülen aday adayları İlhan Akay kongreye gelirken, Veysel Kadir Akkuş, Mustafa Tırpan ve Mehmet Demirkol isimleri kongreye gelmedi.

 

ARK, VEDA ETTİ

İlçe başkanlığı görevine veda eden AKParti Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, "Bu görev şahsıma devredildiğinde, bu bayrağı devralarak benimle birlikte çalışmalara katılan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Coğrafyamızın ateş çemberi olduğu ve ülkemizin her şeye rağmen güçlendiği bugünlerde ben demeden, biz demeye devam etmek zorundayız" diyerek, kendisiyle birlikte görev alan arkadaşlarından helallik istedi. Ark'ın konuşmasının sonunda il başkanı Civelek, görev süresi boyunca gösterdiği başarılardan dolayı Ark'a plaket verdi.

 

PROJELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, 2004 seçimlerinde 16 bin, 2014 seçimlerinde ise bu rakamı 35 bin 500'e çıkardıklarını ifade etti. Bulut, "Bu başarıyı hep birlikte gerçekleştirdik. Aynı yönetim ve kadroyla girdiğimiz seçimdeki başarı oranımız bile yüzde 53’e vardı. 30 Mart seçimlerinde verdiğimiz projeleri teker teker gerçekleştireceğiz" dedi. Milletvekili Mehmet Ali Okur ise, Derince teşkilatının kuruluş yıllarından beri başarılı çalışmalara imza attığını söyledi. Okur, "Birlikte belirlediğimiz 2023 hedefine birlikte şahit olacağı" diye konuştu.

 

FAŞİST SÖYLEMLER

AKParti İl Başkanı Mahmut Civelek, Ahmet Ark'ın görev süresi boyunca başarılı olduğunu belirtti. Civelek, "Hem Ahmet Ark'tan hem de eşinden helallik istiyoruz. Ailesi de bu süre içerisinde kendisine destek verdi" dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Tunceli ziyareti için, "1940'tan kalma o faşist söylemleri söylemeseydi. Keşke vatandaşlar ve esnaf ile kucaklaşabilseydi. Biz bütün illerde siyaset yapan partiyiz. 6 ay sonra seçim var ve yeni yeni partiler kuruluyor. Türkiye'nin tarihine bakın, kurulan ikinci partisi de göstermelik bir partidir" dedi.

 

DİKİLİ AĞAÇLARI YOK

Her anma töreninde partinin il binasına yüründüğünü söyleyen Civelek, "Partinin önüne bakıyorum polisler önlem almış. Soruyoruz ne var diye, birini anacaklarmış. Muhalefet Gezi Parkı olayları döneminde 4 ağaç yüzünden ortalığı birbirine kattı, ama Yalova’da ağaç kestiler. CHP’nin bu memlekette dikili bir ağacı bile yok" dedi. Civelek konuşmasının sonunda yine delegeleri uyararak, "Sıradan bir kongre değildir. 2015 seçimlerinde çıkartacağımız milletvekili sayısında zorlanmamız için birliğimi, beraberliğimizi göstermemiz gerekir" diyerek sözlerini bitirdi.

 

BİR LİSTE DAHA ÇIKARDI

Listesini divana verdikten sonra konuşmasını gerçekleştiren İbrahim Şirin, "2023 hedefimize çok az bir zaman kaldı. Biz de yeni Türkiye yolunda, teşkilat olarak çok çalışacağız. İlçe yönetimini oluştururken zorlandık. Bir liste daha yapacak potansiyelimiz vardı. Zorlu bir süreç geçirdik, 5 aday ile birlikte Ankara'ya gittik. 3 senedir ilçe yönetiminde yer aldığım teşkilatta başkanlık görevini ben devraldım. Ahmet Ark başkanımızın döneminde başarılı işlere imza attık, ülke ortalamasının üstünde oy bile aldık" şeklinde konuştu.

 

İbrahim Şirin'in yönetim kurulu : İbrahim Şirin, Selçuk Çakıroğlu, Rıza Yıldız, İsmail Küçük, Erdinç Karagöz, Hakan Atalı, Fuat Karakuzu, Alhas Sezer, Murat Unlu, Hakan Köse, Koray Merdan, Yalçın Yalçınkaya, Osman Yılmaz, Erkan Tuğralı, Mehmet Salih Tetik, Ramazan Bostan, Hakan Karadeniz, Mehmet Dılmaç, Süleyman Pala, Ömer Yaşar Şimşek, Ramazan Yalçın, Ertaç Mıkyas, Rıza Hacı Murtazaoğlu, Hüseyin Şafak, Hatice Yamaç, Zehra Bozkurt, Göksu Kahraman, Hatice Akkaş, Sevda Yoldaş, Merve Akgül

İl delege aday listesi : İbrahim Şirin, Ahmet Ark, Ali Haydar Bulut, Züleyha Uslu, İbrahim Eren, Mümin Ünal, İsmail Küçük, Selçuk Çakıroğlu, Rıza Yıldız, Mesut Demir, Halime Gökdemir, Fatma Sibel Zaloğlu, Remzi Bakırkaya, Samet Turhan, Mustafa Kaya, İlker Kelsoy, Yılmaz Sarıkaya, Bilal Yalçınkaya, Şengül Karagöz, Erhan Kazandı, Adnan Balcı, Doğan Erdemir, Özkan Demetgül, Mehmet Demirkol, Erdinç Özkan, Fatma Daşdan, Kenan Keskin, İbrahim Bostan, Esen Yiğit, Şakir Zengin, Mustafa Bostan, Şaban Aktürk, İsmail Yılmaz, Celal Ayvaz, Kenan Yalçın, Hasan Yılmazer, Muharrem Ergün, Lütfi Top, Halil Yıldırım, Hanefi Örengül, Ömer Esastürk, Kemal Yazıcı, Burhan Saka, Yakup Çolak, Kadir Bayrak, Bahattin Çelik

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız