FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AK Parti’de büyük gün

AK Parti Kocaeli Teşkilatı’nın 5. Olağan Kongresi saat 14.00’te Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek.

7 Şubat 2015 Saat: 10:48
AK Parti’de büyük gün
AK Parti’de büyük gün

Şemsettin Ceyhan’ın tek aday olarak gireceği AK Parti İl Teşkilatı’nın 5. Olağan Kongresi büyük bir coşku ve katılımla yapılacak. İzmit Yahya Kaptan’da bulunan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda saat 14.00’te gerçekleştirilecek kongreye Başbakan Ahmet Davutoğlu da katılım gösterecek. Kongre için tüm ilçelerden toplam 500 otobüs kaldırılacak. 5 bin kişilik salonun kapasitesi, salon dışına konulacak dev ekranlarla artırılacak. Kongreye 16 bin 250 kişinin katılım göstermesi hedefleniyor.


500 OTOBÜSLE TAŞINACAK
Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan sıfatı ile kentimize ilk kez gelecek olması nedeniyle kusursuz bir kongreye imza atmak isteyen AK Parti Kocaeli Teşkilatı, günlerdir hazırlıklarını sürdürüyor. Kocaeli Teşkilatı, katılım konusunda sorun yaşamamak için 500 otobüsle ilçelerden partilileri taşıyacak. Dilovası, Kandıra ve Karamürsel’den 500’er, Çayırova, Başiskele ve Körfez’den 1000’er, Kartepe, Derince ve Gölcük’ten 1250’şer, Darıca’dan 1500, Gebze’den 2500 ve İzmit’ten 4000 bin kişi otobüslerle kongrenin yapılacağı salona taşınacak.


HEDEF; 16 BİN 250 KİŞİ
Toplam 16 bin 250 kişinin katılmasının hedeflendiği kongrede bu sayı daha da yükselebilir. Tüm ilçelerden Yahya Kaptan’da bulunan salona 500 otobüsün partilileri taşıyacak olması otopark sorunu yaşatmasın diye kongre komisyonu ince eledi, sık dokudu. Otoparka bırakılacak otobüslerin park yerleri ilçelere göre renklerle işaretlendi. Araç şoförlerine gönderilen listede, şoförler geldikleri ilçenin belirlenen rengine göre araçlarını park edecek. Böylece otoparkta karmaşa yaşanmayacak, gelen otobüsler trafiği de etkilemeyecek.


TRAFİK KESİLEBİLİR
Kongre komisyonu, ilçe teşkilatlarına en geç 13.00’e kadar kongre salonunda olmaları gerektiğini bildirdi. Saat 13.00’ten sonra ise Vali ile görüşülecek ve belirlenen bazı güzergahlarda trafik akışı durdurulup, diğer güzergahlara yönlendirilebilecek. Öte yandan, kongreye Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılacak olması nedeniyle güvenlik önlemleri de en üst seviyeye çıkarılacak. Salon ve çevresinde yaklaşık 2 bin polisin görev yapacağı öğrenilirken, Başbakanlık korumaları da salona daha önce gelerek önlem alacak.


BAYRAK, ATKI VE SU
Salona girişlerde tüm katılımcılar polis aramasından geçirilecek. Salonun çevresine keskin nişancılar yerleştirilecek. Diğer yandan, kongre komisyonunda ve salonda görevli olan 100 partili, salonun süslemelerini gençlik kolları üyeleriyle birlikte tamamladı. Parti bayrakları ile süslenen salonda katılımcılara 6 bin adet AK Parti bayrağı, 6 bin adet beyaz atkı ve 15 bin adet de su dağıtılacak. Bayraklar, atkılar ve sular, tüm koltukların üzerine bırakıldı. Böylece içeriye girişte dağıtım nedeniyle kargaşa yaşanmasının önüne geçilmiş oldu.

 

DAVETİYE DAĞITTI
Basın mensuplarının saat 11.00’den önce içeriye alınacağı kongrede, isim yazdıran muhabirlere fotoğraflı akreditasyon kartı verilecek. Akreditasyon kartı olmayan gazeteciler ise içeriye alınmayacak. Kongre öncesi AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, partililerle birlikte pek çok parti, sivil toplum kuruluşu ve kurumu ziyaret ederek kumbara şeklindeki, içinde fidan olan kongre davetiyelerini dağıtmıştı. MHP, CHP ve SP il yönetimleri kongreye davet edildi. Bu partilerin kongreye katılıp katılmayacağı merak ediliyor.


ADAPAZARI’NDAN GELECEK
AK Parti Kocaeli Teşkilatı’nın kongresi öncesi Adapazarı İl Teşkilatı’nın kongresi yapılacak. Başbakan Davutoğlu, saat 11.00’de başlayacak olan bu kongrenin ardından ilimize gelecek. Eğer bir sarkma olmazsa Davutoğlu, en geç saat 14.00’te ilimizde olacak. Davutoğlu’nun Adapazarı’ndan ilimize karayolu ile gelmesi bekleniyor. Yoğun bir koruma ordusuyla birlikte kente gelecek olan Davutoğlu’na Bakanlar, Başbakan Yardımcıları ve pek çok önemli isim de eşlik edecek.


ÖNEMLİ İSİMLER EŞLİK EDECEK
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Başkan Adayı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları tarafından karşılanacak olan Davutoğlu ile birlikte kongreye, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile çevre illerin milletvekilleri de gelecek.


AKK

CEYHAN BAŞKAN OLACAK

Mahmut Civelek’in milletvekilliği düşüncesi nedeniyle tekrar aday olmadığı il başkanlığı için Şemsettin Ceyhan, Halit Çokan, Abdullah Eryarsoy, Adem Koç, Zihni Yılmaz ve İsmail Araç olmak üzere 6 aday adayı çıkmış, Süleyman Soylu tarafından bu isimler 4’e düşürülerek geçtiğimiz günlerde Başbakan’a sunulmuştu. Başbakan Davutoğlu da bu isimler arasından Şemsettin Ceyhan’ı tek aday olarak belirlemişti. Ceyhan, kongrede il başkanı olacak ve koltuğu Civelek’ten devralacak.


663 DELEGE OY KULLANACAK
Kongrede 600 il delegesi ve 63 doğal delege olmak üzere 663 kişinin oy kullanma hakkı bulunuyor. Doğal delegeler; 50 kişilik yönetim kurulu üyesi, 5 disiplin kurulu üyesi, 7 milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan oluşuyor. Ceyhan’ın başkan seçileceği kongrede asıl merak edilen ise 50 kişilik yönetim kurulunda hangi isimlerin bulunacağı. Mevcut il yönetiminden isimlerin de yer alacağı listeye pek çok da yeni isim eklenecek. Şu ana kadar 100’e yakın ismin yönetime girmek için başvuru yaptığı öğrenildi.


YÖNETİMDE KİMLER OLACAK?
Ceyhan’ın listesinde; mevcut yönetimden Mehmet İpşiroğlu, Mehmet Uzunoğlu, Ahmet Berberoğlu, Nuri Güney ve Ekrem Özenir ile İl Gençlik Kolları eski Başkanı Yusuf Akın’ın olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Parti kulislerinde ise yönetimde ayrıca; İlker Ertuğ, Ünal Geçe, Yakup Karaaslan, Abdullah Eryarsoy, Veli Haldız, Ertuğrul Çırak, Halil Yılmaz, Orhan Arıkan, İshak Yıldırım, Ayhan Naci Yılmaz, Serap Karakaş, Seda Oruç, Ayşin Balcılar, Salih Çakır, Vezir Kara, Zekai İren, Hüseyin Kurt, Serdar Bayram, Serap Ekçi ve Başiskele eski İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu’nun da olacağı konuşuluyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız