FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

hafif yağmur16.89° C / 16.89° C

hafif yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ak Parti çalışmaya başladı

Ak Parti İzmit İlçe Teşkilatı 24. Danışma Meclisi’nde konuşan İl Başkanı Mahmut Civelek, Genel Merkezi, kongre sürecinde istişareye ikna ettiklerini belirterek, “Diğerleri uyurken biz Çayırova’dan çalışmaya başladık” dedi.

23 Eylül 2014 Saat: 15:07
Ak Parti çalışmaya başladı
Ak Parti çalışmaya başladı

Ak Parti İzmit İlçe Teşkilatı 24. Danışma Meclis Toplantısı Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, AKP  İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, AKP il Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, AKP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve çok sayıda partili katıldı.  Toplantının açılış konuşmasını Korkmaz yaptı. Geçen seçim sürecine değinen Korkmaz, “İzmit gibi bir ilçede önemli başarılara imza attık. Bundaki en büyük pay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın” dedi.

 

2023 SIÇRAMASI BEKLENİYOR

Korkmaz’ın konuşmaları sık sık gençlerin sloganları ile kesildi. Başarıda teşkilatın da payından bahseden Korkmaz, “Bir ve beraber olmasaydık bu başarı mümkün olmazdı. Milletimizin çok önemli beklentisi var. Bu ülkeyi 2023 hedeflerine götürecek sıçrama bekleniyor. En önemli hedefimiz 2015 yılı genel seçimleri” diye konuştu. Korkmaz’ın konuşmasının ardından teşkilat çalışmalarının yer aldığı slayt gösterisi izletildi.  Slayt gösterisinin ardından İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş  söz aldı. Demirtaş  kadınların yaptığı teşkilatı çalışmalarını anlattı.

 

TUTUŞ VEDA ETTİ

Daha sonra yaşı gereği bir daha aday olamayacak olan AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş söz aldı. Tutuş’un ardından Doğan söz aldı. Türkiye’de AKP’den sonra kaos yaşamıyor diyen Doğan, CHP’ye yüklendi. CHP’nin hem 30 Mart’ta hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminde hezimete uğradığını kaydeden Doğan, “Hangi güç bu samimiyetin karşısında durabilirdi. Duramadılar. Şimdi çirkin, çamur at izi kalsın şeklinde dedikodular ile bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Ama bakın Erdoğan en tepeye çıktı” ifadelerini kullandı.

 

MEVKİ DEĞİL HİZMET YARIŞI

Ak Parti’de makam mevki mücadelesi kavgası olmayacağını belirten Doğan, “Ak Parti’de hizmet etme yarışı olur.  Yeni Türkiye sloganını görünce çok mutlu oldum. Ben bu işe küçük karede başladım. Çünkü liderimizin ufkunu biliyorum. İzmitimiz 2023’te marka şehirlerden olacak. Paris ile yarışır olacak. Yeni Kocaeli de bu marka şehirler hedefinde yarışıyor. Arkamızda teşkilatlarımız, milletvekillerimiz var.  Biz belediye  başkanları olarak şanslıyız çünkü bize yol gösteren, bizi anlayan bir il başkanımız var. İnşallah hizmetleri devam edecektir” diye konuştu.

 

SEÇİMLERİ TEPSİDE SUNDU

Son olarak söz alan Civelek ise, “Hamdolsun 30 Mart’ta çok büyük bir başarı gösterdik. Allah bizim duamızı kabul etti. Asla bizim yüzümüzü yere baktırmadı. Daha terimiz kurumadan Cumhurbaşkanlığı seçimi geldi. Recep Tayyip Erdoğan bütün seçimleri bugüne kadar bize tepside sundu. Muhtar bile olunamaz denen Erdoğan bu ülkenin başkanı oldu. Artık eski Türkiye yok. Üç ayı geçen bir süredir sıkıntılı günler geçirdik. IŞİD eline düşen 49 rehinemiz sonunda Türkiye’ye girdi. Başbakanımız şükür secdesine var. Bizim seçimden sonra yaptığımız gibi” dedi.

 

YENİ ZAFERLER LAZIM

Artık güvenlik güçlerinin ne yapması gerekiyorsa onu yaptığını söyleyen Civelek, “IŞİD Amerikan yapımı İngiliz anahtarıdır. Ama Türkiye artık sizin emir verebileceğiniz bir ülke değil. Bu işlerin silahla olmayacağını Çözüm sürecinden biliyoruz. Hamdolsun Çözüm Süreci de artık anayasal kapsamda. Yeni Türkiye’de Lazı, Kürdü, Türkü hep birlikte olacağız. Artık bize yeni seçim zaferleri lazım. 2015 genel seçimlerinde 7 olan milletvekili sayısını en az 8 yapmamız lazım. Artık 2015 seçimlerine hazırlıklı olmamız lazım. Önümüzde kongre süreci var” dedi.

 

ADAYLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Kongrelerin tek liste olacağını yineleyen Civelek, “Üst kurul olarak toplantı yaptık. Tek liste olacak ama gidip bunu teşkilatlara soracağız. Önce genel merkezden izin alamadık. Israrcı olduk. İstişare kurullarına soralım dedik ve önceki sabah başladık. Diğerleri uyurken biz Çayırova’dan çalışmaya başladık. Pazar günü başladığımız Çayırova’da ve diğer ilçelerde neredeyse yüzde yüz katılım oldu. Ne düşünüyorsanız yazın dedik. İstişare sonucunu aldık. Bu istişarelerden kim çıkarsak bu adaylara sonuna kadar sahip çıkacağız” ifadelerine yer verdi.

 

ABDÜLKADİR YILMAZ DA KATILDI

Kongrelerin şehre ve ülkeye hayırlar getirmesi dileğinde bulunan Civelek, “Yeni arkadaşları aramıza kattığımız için daha güzel seçimlere gideceğimize eminim. Allah bizi mahcup etmesin” şeklinde konuştu. Toplantıya AKP dün adaylığını açıklayan Abdülkadir Yılmaz da katıldı. Yılmaz toplantıyı arka sıralardan takip etti. Konuşmaların ardından plaket törenine geçildi. Gerek 30 Mart yerel seçiminde, gerekse Cumhurbaşkanlığı seçiminde emeği geçen, partililere, mahalle temsilcilerine teşekkür plaketi takdim edildi. Toplantı yine gençlerin sloganları eşliğinde sona erdi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız