CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu8.07° C / 9° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AHMET GÜNDOĞDU KOCAELİ'DE KONUŞTU...

Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu Kocaelide yaptığı konuşmada kamuda başörtüsüne özgürlük için toplanan imzaların hükümetin işleme koyması gerektiğini söyledi. Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündo

1 Nisan 2013 Saat: 11:51
AHMET GÜNDOĞDU KOCAELİ'DE KONUŞTU...
AHMET GÜNDOĞDU KOCAELİ'DE KONUŞTU...

Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu Kocaeli'de yaptığı konuşmada kamuda başörtüsüne özgürlük için toplanan imzaların hükümetin işleme koyması gerektiğini söyledi.


Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Eğitim -Bir Sen Kocaeli İl Divan Toplantısına katıldı. Bilim ve Teknoloji Kulubü Konferans Salonu'nda düzenlenen Toplantıya Başkan Gündoğdu'nun yanı sıra Memur- Sen Genel Başkan Yardımcısı Esat Tektaş, Eğitim Bir Sen Şube Bakanı Halil İbrahim Keleşoğlu ve Eğitim Bir Sen'e bağlı memurlar katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan Gündoğdu, "Millete ayakbağı olan kanunlardan içtüzüklerden kurtulma mecburiyeti var. Bİz yeni anayasada isteyenin istediği gibi şiddete dönüşmeyerek olacak bir Anayasa istiyoruz. Üç konu memuru direk ilgilendiriyor üçü de gözyumduğumuz taktirde bize sıkıntı oluşturacak konular. Bunlardan biri istihdam türlerine ne diyorsunuz konusu. Bizim istihdam türleriyle ilgili söyleyeceklerimiz, bütün sözleşmelilerin kadroya geçmesi, sözleşmeliler içerisinde kitlerden kadroya geçmek istemeyen var söylemini yaygınlaştırıyorlar. Kitlerde ne kadar tür varsa tamamının 4a olmasını istiyoruz. Kırmızı çizgimiz olduğunu toplu sözleşme hakkını elde ettik derken iş güvencimize dokundurtmadan buna kavuşmuş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.


Genel Başkan Gündoğdu kamuda başörtüsüne özgürlük için başlatılan imza kampanyası ile ilgili şunları söyledi: "İmza kampanyası çok önemle bir kampanyadır . Şimdi hükümetin bu dilekçeleri işleme koymasını bekliyoruz. Koyarsa ne olur. Anayasaya evrenzel hukuka uyarlanmış olur. İşleme koymazsa kendileri bilir. Biz yönetmeliği tanımıyoruz.Tanımayacağımızı da ifade ettik. Kadınlar giyinme ya da giyinmeme haklarını özgürce karar verebilme hakkına sahiptirler. Töre değil evrensel hukukun geçerli olmasını istiyoruz."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız