FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.93° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ağdağ : Bahçeli'yi Başkan Yapacağız

Basın mensupları ile bir araya geldiği kahvaltılı toplantıda neden aday adayı olduğunu açıklayan MHP’li Rıza Ağdağ, “İktidara talibiz. Devlet Bahçeli’yi Başbakan yapacağız” dedi. Ağdağ, son anketlerde oy oranlarının da yüzde

1 Nisan 2015 Saat: 13:33
Ağdağ : Bahçeli'yi Başkan Yapacağız
Ağdağ : Bahçeli'yi Başkan Yapacağız

MHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Rıza Ağdağ, MEG Yemek’te düzenlenen kahvaltılı toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi. Bazı partililerin de katıldığı toplantıda konuşan Ağdağ, ilk olarak Berkin Elvan soruşturmasına bakan ve rehin alınarak öldürülen İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet diledi. Daha sonra neden aday adayı olduğu ile ilgili açıklama yapan Ağdağ, “Zaman aralığının dar olması nedeniyle ancak bugün bir basın toplantısı düzenleyebildim. Adaylığım söz konusu olursa bu süreci sizlerle birlikte yürüteceğim. Gelinen her noktayı sizlere aktaracağım” dedi.

 

OY POTANSİYELİ YÜKSELDİ

MHP’nin oylarının yükseldiğine vurgu yapan Ağdağ, “Kocaeli basını beni tanıyor. Daha önce hem yönetim kurulu üyesiydim hem aday oldum. Parti büyüklerimiz de zaman aralığı dar olduğu için yetişebildiğimiz tüm ağabeylere ulaşmaya çalıştım. İstişare yaptım. Teşkilatlarımızın isteği doğrultusunda aday oldum. İstişare sonucu partililerimiz istediği için aday adayı oldum. Gözüken o ki, anketler de gösteriyor. Yükselen bir oy potansiyeli var. Buna katkı sağlamak için aday adayı oldum. Zaten aday adayı olmasam da bundan 25 yıl önce aday gibi çalışacağıma söz verdim. Önce dostlarım ve partililerin katıldığı bir başvuru yaptım” dedi.

 

ADAY OLMASAM DA ÇALIŞACAĞIM

Ağdağ özetle şunları söyledi: “Başvuru yapmadan önce yaklaşık bir ay Kocaeli genelelinde istişare yaptım. Şahsım olarak 4 buçuk yıldır, teşkilatlarımla çalışmaya devam ediyorum. Bundan sonra da partinin herhangi bir yerinde yetkili olarak değil, davaya söz vermiş biri olarak sahada kalmaya devam edeceğim. Türkiye dünya konjöktüründe yok olan bir ülke, aşırı derecede şiddet, kimsenin kimseye tahammülünün kalmadığı bir ordamda bir ülkücüye düşen gelinen noktada faydalı projeler sunmak için sahalardayız. Türkiye artık öyle bir ülke haline geldi ki bu memleketi yönetip, imkanları taşıyıp, Türküm demekten hicap duyan bir yönetime sahibiz. Şuanda bizi yöneten insanlara bakın.

 

EMEKLİ EK İŞ YAPIYOR

Türkiye Cumhuriyeti kelimesinden bu kadar rahatsız oldukları makamın mensubu olduklarını anlamadılar. Hala emekliye ne kadar zam yapsak diye komik duruma düşen hükümet yetkilileri, bir belediyede çalışıp sonra yüksek bir makama gelip, aşağı makamdaki insaların nasıl geçineceğini düşünmeyen yapının devam edemeyeceği kanaatindeyim. Emekçi insanlar ek iş yapmak zorunda kalıyor. İhtiyaç var ki vatandaş bu tür iş yapmak zorunda kalıyor. Ekonomik kriz vatandaşın cebine yansıdı. MHP’nin oyunun artmasındaki en büyük etken de bu. Ziyaret ettiğim vatandaşlara bakıyorum ve oy oranımızın artacağını görüyorum.

 

EMEKLİ MAAŞI BİN 500 TL OLACAK

Şu anki anketlerin oy oranları bile yüzde 20 seviyesinde iken sahada bunun daha çok olduğunu görmekteyiz. Bu süreç hepimiz için çok öenmli bir süreç. AKP insaları borçlandırdığı için şu an tahammülsüz ve acı bir tablo yaşamaktayız. MHP’nin en önemli projesi, en düşük emekli maaşını en az bin 500 lira yapmak. Seçim beyannamemizi alıp sahiplenmesinler diye erken açıklamadık. Bu dönem son ana kadar bekleyeceğiz. Beklentileri karşılayacak en güzel seçim beyannamesi MHP tarafından açıklanacak. Biz bu seçimden çok ümitliyiz. Halkın gözünde de bunu görüyoruz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız