FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu15.07° C / 16° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AGD’den ‘57. Alay Yürüyüşü’

AGD Kocaeli Şubesi, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe kampüsü içerisinde ’57. Alay Yürüyüşü’ yaparak Çanakkale şehitlerini andı.

18 Mart 2015 Saat: 15:48
AGD’den ‘57. Alay Yürüyüşü’
AGD’den ‘57. Alay Yürüyüşü’

AGD Kocaeli Üniversitei Komisyonu üyeleri yaklaşık 100 kişilik grup KOÜ Umuttepe Kampüsü Sosyal Tesisleri önünden başlayarak ellerinde Türkiye, Azerbeycan, Suriye, Filistin, Bosna Hersek ve çeşitli ülkelerin bayraklarıyla, sloganları atarak polis koruması eşliğinde rektörlüğün önüne yürüdü.

 

İMANLI YÜREKLER

Rektörlük önüne gelen grup daha sonra bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasını gerçekleştiren AGD KOÜ Komsiyon başkanı Gökhan Pehlivan Çanakkale Zaferi’nin topyekün bir ümmetin müdafası olduğunu belirterek, “Çanakkale, yer yüzünü fesada vermekten çekinmeyen gareze karşı Hayber’dir. Zira Çanakkale, silahla iman gücünün çarpışmasıdır. Ve bu çarpışmada imanli yürekler galip gelmiştir. Düşmanın asker gücü, kocaman topları, henüz sakalı bitmemiş, bıyığı terlememiş Mehmetçiğin gözünü korkutmamış, gövdelerini siper ederek bu hayasızca akına dur demişlerdir. Çanakkale, imanlı yüreklerin, demir yürekleri erittiği yerdir” ifadelerini kullandı.

 

250 BİN GENÇ ÇANAKKALE’YE

Çanakkale ruhunun hissedilmesi gerektiğini belirten Pehlivan, “Bugün İslam dünyası uyduruk sınırlarla paramparça edilmişse, emperyalist günçler bugün tepemizdeki uydulardan ekranlara ifsat boşaltıyorsa elbette bir yerlerde bir yanlışlık vardır. Hem de vahim bir yanlışlık vardır. Bize düşen yeniden ayağa kalkıp hakkı üstün tutmaktır. Tarih direnip şehit düşenlere de dilenip zelil düşenlere de tanıktır. Metre kareye düşen altı bin mermiyi kendi vücutlarımızda hissedip. Sonra da bu ruhla bu coğrafyanın yeniden ayağa kalkması için mücadele etmeliyiz. AGD olarak 11 Nisan’da şehitlerimizi ziyaret için 250 bin genç ile Çanakkale’de buluşacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız