CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur14° C / 14° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AĞAÇLAR ZARAR GÖRMÜYOR.SÖKÜLEN AĞAÇLAR SAKSILANIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi devam eden hızlı tren çalışmasında zarar görmemesi için sökülen ağaçları hayata döndürüyor. Kocaeli’de tüm hızı ile süren Hızlı Tren çalışmaları güzergâhında kalan ağaçla

26 Şubat 2013 Saat: 15:24

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi devam eden hızlı tren çalışmasında zarar görmemesi için sökülen ağaçları hayata döndürüyor.

Kocaeli’de tüm hızı ile süren Hızlı Tren çalışmaları güzergâhında kalan ağaçlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sayesinde yeniden kullanılmak üzere itina ile sökülüyor. Köklerine ve gövdesine zarar verilmeden sökülen ağaçlar özel bez ile sarılıyor. Soğuktan korunan ağaçlar saksılanarak adeta yeniden hayata döndürülüyor.

Köklerin hava almasını engelleyen koruma çalışmalarında bitkinin kendini toparlaması için budaması gerçekleştiriliyor. Böylece su dolaşımının bitkiyi toparlamasını daha çabuk hayata geçirmesi sağlanıyor. Kök temizliği de yapılan bitkiler özel karışımlı toprak ile saksıya alınıyor.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan geri dönüşüm çalışmaları özenle uygulanıyor. Öncelikle ağaç köklerine zarar verilmemesi için söküm çalışmaları çok dikkatli şekilde yapılıyor. Kökü ile beraber sökülen ağaçlar zaman kaybetmeden özel bir bez yardımı ile sarılıyor. Böylece ağacın soğuktan etkilenmemesi sağlanıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız