FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur18.54° C / 19° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ağabeyi sahip çıktı maaşı kesildi

Kandıra Yusufça Köyü Yaramazlar Mahallesi’nde yaşayan engelli vatandaş Müyesser Ay, anne ve babasının ölümünün ardından ağabeyi ile birlikte yaşadığı için engelli maaşı kesildi.

1 Nisan 2015 Saat: 16:52
Ağabeyi sahip çıktı maaşı kesildi
Ağabeyi sahip çıktı maaşı kesildi
Kandıra Yusufça Köyü Yaramazlar Mahallesi’nde (merhum) Fevziye-Fehmi Ay’ın engelli kızları Müyesser Ay’a, anne ve babası ölünce ağabeyi İsmail Ay sahip çıktı. 7-8 yaşlarında geçirdiği bir hastalık sonrasında her iki ayağını kaybeden Müyesser Ay, elleri üzerinde yürüyerek ihtiyaçlarını görmeye çalışıyor. Önceki yıllarda Büyükşehir Belediyesi bir akülü araç vererek Müyesser Ay’ı oldukça mutlu etmişti.

 

ENGELLİ MAAŞI KESİLDİ

Kandıra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Müyesser Ay’a 3 ayda 800 TL yardım veriyordu. Önceki günlerde Kandıra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri, konumunu güncellemek için yardıma muhtaç tüm aileleri ziyaret ederek mal varlıklarını araştırdı. İki ayağını kullanamayan Müyesser Ay da bu engele takıldı. Ağabeyi İsmail Ay kardeşine sahip çıktı, devlet abisinin mal varlığıyla engelli kardeşinin maaşını kesti. Sadece ev içerisinde elleri yardımıyla gezebilen sokakta ise tekerlekli sandalyeyle gezdirilen Müyesser Ay, Kaymakamlık sosyal yardımlaşma yetkililerince maaşının kesildiğini duyunca büyük üzüntü yaşadı.

 

BAŞBAKAN’A SESLENDİ

Müyesser Ay, şunları söyledi: “Önceki yıllarda Büyükşehir Belediyesi bir akülü araba vererek beni çok mutlu etmişti. Bu arabam bozuldu. Tamirini yaptıramayınca çok büyük sıkıntılar yaşadım. Kandıra Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Akşit, benim bu mağduriyetimi manüel tekerlekli sandalye getirerek giderdi. Devlet yetkililerine sesleniyorum. Sizin böyle bir kızınız olsaydı; ne tür imkanlar sunar neler yapardınız? Bana verilen 800 lirayı çok gören yetkililere hiçbir şey demiyorum. Onlar görevini yapıyor ama Sayın Başbakan’ımıza seslenmek istiyorum. Benim gibi Kandıra’da onlarca mağdur var. Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve Kocaeli milletvekillerine, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı’ma ve Kandıra Belediye Başkanı’ma benim gibi mağdur olanlara sahip çıkmalarını rica ve talep ediyorum.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız