FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.53° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Afetlere Hazırlıklar Eğitimlerle Sürdürülüyor

Kocaeli AFAD, afet bilinci eğitimlerini Afet Hazır Türkiye Projesi kapsamında aralıksız devam ettiriyor

23 Ağustos 2016 Saat: 10:04
Afetlere Hazırlıklar Eğitimlerle Sürdürülüyor
Afetlere Hazırlıklar Eğitimlerle Sürdürülüyor

Kocaeli AFAD, Afete Hazır Türkiye Projesini KOÜ Yabancı Diller Yüksekokulunda, Gebze Medikalpark Hastanesinda ve Dilovası İzocam Fabrikasında sürdürdü.

İl AFAD Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu 94 öğretim üyesi ve çalışana temel afet bilinci, arama kurtarma, ipler ve düğümler, sivil savunma servis eğitimleri verdi ve yangın tatbikatı yaptırdı. Ayrıca Yüksekokulun acil durum planları ve yeterlilikleri gözden geçirildi. Eğitim ve tatbikat dolayısıyla hazırlanan teşekkür belgesini Kocaeli AFAD Eğitim Şefi Sebahattin Yaşa'ya veren Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cüneyt Oysu eğitimin yararlı geçtiğini vurgulayarak bu tür eğitimlerin devam edeceği bilgisini verdi.

Gebze Medikalpark Hastanesinde de 43 çalışana temel afet bilinci, arama kurtarma eğitimi veren ve yangın tatbikatı yaptıran Kocaeli AFAD ikişer günlük 10'ar saatlik eğitimlerini daha sonra Dilovası İzocam Fabrikasında sürdürdü. Buradaki 29 çalışanın afet bilincinin geliştirilmesine yönelik olarak hem teorik ve hem de tatbikat bağlamında pratik eğitimler veren Kocaeli AFAD, 3 ayrı yerde toplam 166 kişiye ulaşmış oldu.

Okul sezonu açılmadan işletme ağırlıklı olarak devam ettirilen afet eğitimlerinin okulların açılmasıyla birlikte çok daha fazla artacağının düşünüldüğü bildirildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız