FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.46° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AFAD'dan 1 Haftada 4 Eğitim

Eğitim taleplerini karşılamaya çalışan İl AFAD Müdürlüğü son bir haftada 4 farklı işletmede 170 kişiye eğitim verdi.

5 Şubat 2016 Saat: 11:18
AFAD'dan 1 Haftada 4 Eğitim
AFAD'dan 1 Haftada 4 Eğitim

Eğitim taleplerini karşılamaya çalışan İl AFAD Müdürlüğü son bir haftada 4 farklı işletmede 170 kişiye eğitim verdi.

Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, AFAD Başkanlığı’nın Afete Hazır Türkiye Projesi’ni yaygınlaştırarak sürdürüyor. Eğitim taleplerini karşılamaya çalışan İl AFAD Müdürlüğü son bir haftada 4 farklı işletmede 170 kişiye eğitim verdi. Gölcük'te faaliyet gösteren Ana Sera Çocuk Kulübü’nde 22 öğrenciye afet bilinci, deprem ve depremdeki hareket tarzları uygulamalı olarak gösterildi.  


YANGIN TATBİKATI
Derince'de kadınların yoğun olarak çalıştığı Aysira Tekstil'de ise 16 çalışana temel afet bilinci eğitimi ve yangın eğitimi verilerek yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Gebze'deki Marmara Uzmanlar Ekmek Fabrikası’nda mesai dışında gece verilen eğitimlerde ise temel afet bilinci eğitimi yanı sıra arama kurtarma servis eğitimleri ve yangına müdahale içerikleri 2 mesai halinde 34 kişiye anlatıldı. 


108 ÇALIŞAN FAYDALANDI
Yine Gebze'de faaliyet gösteren Ocak Kalıp Makine Sanayi İşletmesi’nde 2 gün verilen eğitimlerden 108 çalışan faydalandı. İşletmede ilk gün temel afet bilinci, yapı sınıflandırması, düğümler ve ipler, sedye ile yaralı taşıma eğitimleri, ikinci gün ise temel afet bilinci ve yangın eğitimleri verildi. Eğitim sonunda açık alanda yangın tatbikatı yapıldı.


VERİ TABANI OLUŞTURULUYOR
Kocaeli AFAD Eğitim Şube Müdürü Ümit Çiğdem, proje kapsamında verilen eğitimlerle ilgili kurum ve işletme yetkilerine formlar doldurtularak tespit ve görüşlerini aldıklarını, sonuçların değerlendirilerek veri tabanı oluşturulduğunu ifade etti. Eğitimlerin verimi noktasında sadece bu formlarla yetinilmediğini, geri dönüşler yaparak birebir görüşlerin de alındığını vurguladı. Çiğdem, genel anlamda kurum ve işletme temsilcilerinden eğitimlerle ilgili olumlu görüşler aldıklarını da sözlerine ekledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız