CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur14° C / 14° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AFAD’DAN KBRN FARKINDALIK VE ŞÜPHELİ POSTA EĞİTİMİ

AFAD İl Müdürlüğünün organize ettiği KBRN (kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer) Farkındalığı ve Şüpheli Paketler Eğitimine 19 kuruluştan 119 personel katıldı.

31 Ekim 2018 Saat: 13:05
AFAD’DAN KBRN FARKINDALIK VE ŞÜPHELİ POSTA EĞİTİMİ
AFAD’DAN KBRN FARKINDALIK VE ŞÜPHELİ POSTA EĞİTİMİ

TAMP-Kocaeli KBRN Hizmet Grubu Operasyon Planındaki ana çözüm ortağı kuruluşların görevli tüm ekiplerini kapsayacak şekilde düzenlenen ve 6 başlığı kapsayan eğitim, 4 ayrı oturumda tam gün devam etti.

Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban’ın açılış konuşmalarıyla başlayan eğitim, KBRN içerikli ön testle sürdü. Vali Yardımcısı Dursun Balaban konuşmasında 1999 Marmara Depreminde yaşadığı tecrübeleri anlattı. AFAD’ın öncülüğünde yapılan hazırlık ve risk azaltma çalışmalarına değinen Balaban, TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planı KBRN hizmet grubuna dahil destek çözüm ortağı kuruluşların temsilcileri olan katılımcılara teşekkür ederek KBRN farkındalığı için yapılan eğitimin İlimiz açısından yararlı sonuçlar doğuracağına inandığını söyledi.

Daha sonra söz alan AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, AFAD ve TAMP ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. KBRN Hizmet Grubu Eğitimini de veren Tekoğul, destek kurumlarının ve saha ekiplerinin görevlerini ve sorumluluklarını sıraladı. Afet ve acil durumlara toplumun tüm kesimleriyle birlikte hazırlanmak gerektiğini vurgulayan Tekoğul, afetlere hazırlık yapmanın ve bu çalışmaları yürütmenin zorluğuna işaret etti. Tekoğul sözlerini şöyle sürdürdü. “KBRN farkındalığı sürekli güncel tutulması gereken bir konudur. Gelişen ve değişen teknik ilerlemelerle bu alandaki yeni bilgilere açık olma zorunluluğu vardır. Tüm sorumlu kurum kuruluşlarla ve bilinçli bireylerle KBRN tehditlerinin üstesinden gelinebileceği unutulmamalıdır.”

Daha sonra Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünün Kimya Mühendisleri Serap Ayaz ve Duygu Bayraktar Şat, Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer Tehditler ve alınması gereken tedbirler konusunda her bir başlıkta ayrı ayrı sunumlar yaptı. Şüpheli Paketler konu başlığında yapılan sunum ardından eğitim sonu testinin de gerçekleştirildiği farkındalık eğitiminin sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çekildi.

Kocaeli AFAD haricindeki 19 kuruluştaki 119 katılımcı için hazırlanacak Eğitim Katılım Belgeleri önümüzdeki günlerde kurumlarına gönderileceği öğrenildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız