FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu27.46° C / 28° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ADLİYE ÖNÜNDE TEPKİLİ EYLEM

Kocaeli Emniyet müdürlüğü tarafından yeni yılın ilk saatlerinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 12 öğrenci İstanbul Adliyesine sevk edildi. Konu ile ilgili adliye önünde toplanan bir grup, göz

4 Ocak 2013 Saat: 16:13
ADLİYE ÖNÜNDE TEPKİLİ EYLEM
ADLİYE ÖNÜNDE TEPKİLİ EYLEM

Kocaeli Emniyet müdürlüğü tarafından yeni yılın ilk saatlerinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 12 öğrenci İstanbul Adliyesine sevk edildi. Konu ile ilgili adliye önünde toplanan bir grup, gözaltıları protesto etti.

Gözaltına alınan ve 4 gün ek süre alınan 12 öğrencinin Kocaeli Adliyesine sevk edilmesi beklenirken İstanbul Çağlayan Adliyesine sevk edildi. Onların adliyeye sevk edilmesini Kocaeli Adliyesi’nde bekleyen ancak İstanbul’a gönderildiğini öğrenen grup önce basın açıklaması yaptı.

Polis ve hükumet aleyinde sloganlar atan gurupta konuşan KOÜ öğrencisi Adem Korkmaz ” Anayasaca güvence altına alınmış hakkını kullanmak isteyen Kocaeli halkı baskıyla susturulmaya çalışılmış sokaklar adeta polis tarafından işgal edilmiştir” dedi.

Korkmaz, açıklamasına iktidarı eleştirerek şu sözlerle devam etti.“AKP’nin bu sefer 10 yıllık deneyimle üniversite öğrencileri ve akademisyenleri oyuna gelmemiş ve bu terörize etme çabası bir direniş kıvılcımına dönüşmüştür.” diye konuştu.Gruba destek veren Çağdaş Hukukçular Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Avukat Doğan Kerim Şimşek de bir açıklama yaptı. Şimşek, “Bu devlette demokrasiden bahsedilemez, iktidarın ileri demokrasi masalı da inandırıcı olamaz” diyerek yönetimi eleştirdi.Açıklamada son olarak konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan “Üniversiteler özgür özerk olmalı düşüncesini rahatlıkla ifade etmeli, düşüncesini şiddete başvurmadan ifade eden gençlere bundan sonrada destek vereceğimizin bilinmesini istiyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.Adliye önünde gerçekleşen basın açıklaması sonrasında destek veren grup Perşembe Pazarı alnına yürüyerek otobüslerle adliyeye sevk edilen arkadaşlarına destek vermek için Beşiktaş Çağlayan adliyesine doğru yola çıktı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız