FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu22° C / 22° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ADD Muammer Aksoy'u Andı

1990 yılında faili meçhul bir cinayet sonucu hayatını kaybeden hukukçu ve siyaset adamı Muammer Aksoy ölümünün 26’ncı yılında unutulmadı.

31 Ocak 2016 Saat: 19:08
ADD Muammer Aksoy'u Andı
ADD Muammer Aksoy'u Andı

1990 yılında faili meçhul bir cinayet sonucu hayatını kaybeden hukukçu ve siyaset adamı Muammer Aksoy ölümünün 26’ncı yılında unutulmadı.

Atatürk Düşünce Derneği (ADD) İl Şubesi ve Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (EĞİTİM İŞ) ölümünün 26’ncı yılı olan hukuk ve siyaset adamı aynı zamanda ADD Kurucusu Muammer Aksoy’u  EĞİTİM İŞ İl Şube binasında düzenlediği panel ile andı. Düzenlenen etkinliğe EĞİTİM İŞ İl Şubesi Başkanı Bilal Şener, ADD İl Başkanı Taylan Katak, ADD Yahya Kaptan Şube Başkanı Yakup Gökçe, ADD Yahya Kaptan ikinci başkanı Akın Turan ve sendika üyesi eğitimciler katılım gösterdi.

 

AYDINLARIMIZI SAYGIYLA ANIYORUZ

Konuşmayı başlatan EĞİTİM İŞ İl Başkanı Bilal Şener, “31 Ocak 1990 yılında katledilen Muammer Aksoy’u anmak için bir araya geldik. Pazar gününe denk geldiği için katılım biraz az oldu. Muammer Aksoy’un ölümünün faillerinin hala bulunmaması üzüntü verici bir durumdur. Biz faili meçhul cinayetlere kurban giden aydınlarımızı saygıyla anıyoruz Aksoy da bunlardan bir tanesidir” diyerek sözü konuşmacı olan ADD Yahya Kaptan İkinci Başkanı Akın Turan’a bıraktı.

 

BÜYÜK ÇALIŞMALARI OLMUŞTUR

Söze başlayan konuşmacı Akın, “Bugün 31 Ocak derneğimizin kurucusu Muammer Aksoy’un ölüm yıldönümü. Aksoy tam bağımsız Türkiye için mücadele veren önemli insanlardan biridir. Yaşadığı dönemde ülkemiz adına hem hukuk alanında hem siyaset alanında büyük çalışmaları olmuştur” diyerek Aksoy’un siyasi, hukuki ve edebi çalışmalarına değinerek slayt gösterimini başlattı. Aksoy’un biyografik gösterimi yapıldıktan sonra panel son buldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız