FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Aday gösterilmeyenler bugün göreve başlıyor

Siyasi partilerin seçim listeleri Yüksek Seçim Kurulu tarafından onaylandı. Listelerde yer almayan kamu görevlisi aday adayları 24 Nisan’da eski görevlerine atandı. Hafta sonu görevlerine başlayamayan 8 isim bugün kamuya geri dönecek. CHP

27 Nisan 2015 Saat: 12:16
Aday gösterilmeyenler bugün göreve başlıyor
Aday gösterilmeyenler bugün göreve başlıyor

Siyasi partilerin seçim listeleri Yüksek Seçim Kurulu tarafından onaylandı. Listelerde yer almayan kamu görevlisi aday adayları 24 Nisan’da eski görevlerine atandı. Hafta sonu görevlerine başlayamayan 8 isim bugün kamuya geri dönecek. CHP’den 2, MHP’den 1, AK Parti’den ise 5 isim eski görevlerine devam edecek

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’den milletvekili adayı olmak için kamudaki görevlerinden istifa eden birçok aday adayı Kocaeli’deki listelerde kendilerine yer bulamadı. Sadece Milliyetçi Hareket Partisi’nde Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı olan İzmit Endüstri Meslek Listesi Öğretmeni Süleyman Pekin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde Doktor Ayhan Mutlu listede kendine yer buldu. Mutlu ve Pekin’in haricinde hiçbir kamu görevlisi listelerde yer almadı. Listelere giremeyen kamu görevlilerinden Muhip Kanko Kocaeli Üniversitesi’ndeki görevine herkesten önce başladı. Kanko’nun geri dönmesine onay veren Rektör Sadettin Hülagü, henüz Kanko’yu eski görevi Başhekim Yardımcılığı’na atamadı ancak üniversite hastanesinde çalışmasını onayladı.

 

8 İSİM GÖREV BAŞINA

Kanko, Mutlu ve Pekin’in haricinde kalan aday adayları ise Yüksek Seçim Kurulu’nun listeleri onaylamasını bekledi. Listelerde geçtiğimi hafta onaylandı ve milletvekili adayı gösterilmeyen isimler eski görevlerine atandı. Kocaeli’de 8 isim eski görevlerine döndü ancak araya hafta sonu girdiği için hiçbiri göreve başlayamadı. CHP’den 2, MHP’den 1, AK Parti’den ise 5 isim eski görevine başlamak için bugünü bekledi. Bugün CHP’li Cüneyt Özkürkçügil ve Ehlinaz Torun, MHP’li Gürkan Karaçam ile AK Parti’li İbrahim Keleşoğlu, Hasan Aydınlık,, Öztekin Kaşukçi, Yılmaz Bingöl ve Zehra Coşkun Salih görevlerinin başına geçecek.

 

KALDIKLARI YERDEN DEVAM

Cüneyt Özkürkçügil Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeliği’ne, Ehlinaz Torun Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Meslek Yüksek Okulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü’ne, Gürkan Karaçam İzmit Endüstri Meslek Lisesi Matematik Öğretmenliği’ne, İbrahim Keleşoğlu Muammer Dereli Fen Lisesi Müdürlüğü’ne, Hasan Aydınlık Türkiye İlaç ve Eczacılık Kurumu Başkan Yardımcılığı’na, Öztekin Kaşukçi Çalışma ve İş Kurumu Kocaeli İl Müdürlüğü’ne, Yılmaz Bingöl Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanlığı’na, Zehra Coşkun Salih ise Körfez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliği’ne kaldığı yerden devam edecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız