FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.54° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Aday adayları Ankara'da ter döktü

AK Parti’de 66 milletvekili aday adayı, Ankara’ya giderek genel merkezde mülakata girdi. Figen Ürün ise evinde geçirdiği kaza nedeniyle mülakata katılamadı.

7 Mart 2015 Saat: 11:07
Aday adayları Ankara'da ter döktü
Aday adayları Ankara'da ter döktü

AK Parti’de 67 milletvekili aday adayı, genel merkezde Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun karşısına çıktı. İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl SKM Başkanı Mehmet Uzunoğlu, Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Abdullah Eryarsoy ve Tanıtım Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Berberoğlu da aday adaylarıyla birlikte Ankara’ya gitti. İlk gruptaki 30 kişi, saat 09:30’ da ikinci gruptaki 37 kişi ise saat 13:30’da görüşmeye girdi.

 

SOYLU’NUN KARŞISINA ÇIKTILAR
Soylu’nun başkanlığını yaptığı mülakat komisyonunda Çiğdem Karaaslan, Hamza Dağ ve Zeyid Aslan da yer aldı. 6’şar kişilik gruplar halinde gerçekleştirilen mülakatta her grup bir saat Soylu’nun odasında kaldı. Mülakata giren ilk altı isim, Abdullah Zorlu Adnan Kurt, Adnan Şenol, Alaettin Köksal, Ali Uzer ve Ayşe Müge Olşen oldu. Aday adaylarından engeli statüsündeki Figen Ürün, evinde geçirdiği kaza nedeniyle mülakata katılamadı.

 

İKİ GRUP HALİNDE
AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan mülakatlarda görüşmeler öğreden önce ve öğleden sonra olmak üzere ikiye ayrıldı. Bu görüşmelerde Abdullah Zorlu, Adnan Kurt, Adnan Şenol, Alaettin Köksal, Ali Uzer, Ayşe Müge Olşen, Bünyamin Doğruer, Can Ak, Can Ünsal Kırat, Cemalettin Kaflı, Ceyhun Yalçın, Cihan Düren, Davut Coşkun Şiviloğlu, Emine Ergül, Ercan Özdemir, Ercüment Şahin, Erkan Aksoy, Erol Özavcı, Eyüp Ayar, Eyüp Karagülle, Figen Ürün, Gülümser Akkoyunoğlu, Hakan Höbek, Halil İbrahim Keleşoğlu, Halit Çokan, Hasan Aydınlık, Hasan Olgun, Hatice Ayden, Hüseyin Yusuf ve İbrahim Dalğalı ilk 30 kişi arasında yer aldı.

 

İKİNCİ GRUP
AK Parti genel merkezinde ikinci grupta İmad Erdoğan, İsmail Barış, Kadir Çildiz, Mehdi Taşdan, Mehmet Karayel, Mehmet Batuk, Mehmet Akif Yılmaz, Mehmet Zeki Canşi, Murat Atar, Murat Öztürk, Mustafa Soydabaş, Oktay Yavlal, Osman Kalkan, Öztekin Kaşukçi, Rabiya Sezer Katırcıoğlu, Recep Bilal Şengün, Sami Çakır, Sema Akçay, Serap Ekşi, Serkan Seyhan, Seyfettin Öztürk, Sinan Kartal, Şaban Doğan, Şahin Ayyıldız, Şenol Çiçek, Şükriye Kıyga, Tarkan Türker, Tülay Çırak, Vildan Doğan, Yahya Coşkun, Yalçın Coştur, Yaşar Ellialtı, Yeşim Ayaz Dağcı, Yılmaz Bingöl, Yunus Bayraktar, Yücel Nazlı, Zafer Alkan ve Zehra Coşkun Salih yer aldı.

 

2.

 

SOHBET HAVASI İÇERİSİNDE
Vekil adaylarından Müge Olşen, Şaban Doğan ve Erkan Aksoy ulusal basının dikkatini çekti. Vekiller genel merkez binası önünde ulusal basına röportaj verdi. Mülakattan çıkan Ayşe Müge Olşen, “Sohbet havası içerisinde geçti. Her aday ile tek tek görüşüldü. 6 aday bir oda içerisindeydi. Güzel geçti, heyecanlıydı. Hayırlı olsun” diye konuştu. Öte yandan adaylara, “Projeleriniz neler?”, “Teşkilattaki geçmişiniz?”, “Sen milletvekili olamazsan, yerine kimin olmasını isterdin?” gibi sorular yöneltildiği öğrenildi.

 

ADAYLAR İKİNCİ KEZ GELMEYECEK
Engelli statüsünden milletvekili aday adayı olan Cihan Düner ise, özürlü hakları ve çalışmaları hakkında sorular yöneltildiğini söyledi. İlk 12 kişinin mülakatının tamamlanmasının ardından cuma namazı için ara verildi. Verilen arada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Saat 14:00 gibi genel merkezden ayrılacağım. Yerime aday adaylarına Abdullah Eryarsoy refakat edecek. Ben de il binasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile yapılacak olan toplantıya katılmak için İzmit’e döneceğim” ifadelerini kullandı. Öte yandan Ceyhan, mülakatın ardından aday adayların ikinci kez Ankara gelmeyeceğini kaydetti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız