FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AÇ MÜRETTEBATA ESNAF SAHİP ÇIKTI

Bir rus firmasının borçları nedeniyle Körfez’de haciz konulan gemisi 6 ay satılmayınca mürettebatı aç kaldı.Durumu geç de olsa öğrenen Herekeli esnaflar kendi aralarında para toplayarak mürettebata sa

27 Temmuz 2013 Saat: 12:31
AÇ MÜRETTEBATA ESNAF SAHİP ÇIKTI
AÇ MÜRETTEBATA ESNAF SAHİP ÇIKTI

Bir rus firmasının borçları nedeniyle Körfez’de haciz konulan gemisi 6 ay satılmayınca mürettebatı aç kaldı.Durumu geç de olsa öğrenen Herekeli esnaflar kendi aralarında para toplayarak mürettebata sahip çıktı.

Bir Rus şirketine ait olan 3 bin 300 tonluk Comoros bandıralı Minister-7 isimli yük gemisi, Rusya’nın Rostov şehrinden aldığı hurdayı 21 Şubat’ta İzmit Körfezi’ndeki Hereke Limanı’na getirdi. Boşaltma işlemi tamamlandıktan sonra gemi, 26 Şubat’ta İzmit Körfezi’nden ayrılmak için Kocaeli Liman Başkanlığı’na başvurdu.Ancak Başkanlık, gemiye, hakkında haciz işlemi başlatıldığı için çıkış izni vermedi. Geminin bağlı bulunduğu firmaya ait başka gemilerin, İstanbul Tuzla Tersaneleri’ne yakıt ve tamir borcu bulunduğu ve bunların ödenmediği için Minister-7’ye haciz konulduğu iddia edildi. Haczedilen geminin uzun süre satılmaması nedeniyle 12 kişilik mürettebattan 7’si ülkelerine döndü.Ancak Gemi kaptanının da aralarında bulunduğu diğer 5 kişi, gemiden ayrılmadı.Uzun süredir İzmit Körfezi’nde bekleyen gemide yakıt ve yiyeceğin bitmesi sebebiyle mürettebat, zor günler yaşamaya başladı.Gemiyi bırakıp ülkelerine gidemeyen mürettebata, Hereke mevkiindeki esnaf sahip çıktı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız