FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.47° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Ekonomi

ABD'nin 3. büyük enerji şirketi olacak

Kinder Morgan Şirketler Grubu, dört ayrı şirketini tek çatı altında birleştirme kararı aldı

12 Ağustos 2014 Saat: 14:05
ABD'nin 3. büyük enerji şirketi olacak
ABD'nin 3. büyük enerji şirketi olacak

WASHINGTON - ABD ve Kanada'da petrol ve doğalgaz boru hatlarına sahip Kinder Morgan Şirketler Grubu, dört ayrı şirketini tek çatı altında birleştirme kararı aldığını duyurdu.

Merkezi Houston'da bulunan Kinder Morgan Inc'den yapılan yazılı açıklamada, "Kinder Morgan Enerji Ortaklığı, El Paso Boru Hattı Ortaklığı ve Kinder Morgan Management" adlı üç ayrı şirketin, Kinder Morgan Inc. altında birleşeceği duyuruldu.

Birleşme gerçekleştiğinde, şirketin toplam değerinin yaklaşık 140 milyar dolar olacağı belirtildi. Bu rakam, Kinder Morgan Inc'in Exxon Mobil ve Chevron'un ardından ABD'nin en büyük 3. enerji şirketi olmasını sağlayacak.

Halen "komandit ortaklık" niteliğine sahip Kinder Morgan şirketlerinin tek çatı altında birleşme kararını, komandit ortaklıkta karların büyük bir bölümünü hissedarlara geri ödeme yükümlülüğü olması nedeniyle aldığı belirtildi.

Bu durumun, yatırımları ve büyümeyi sınırlandırdığı görüşünde olan Kinder Morgan Şirketler Grubu'nun kurucusu ve genel müdürü Richard Kinder, birleşme kararına ilişkin yaptığı açıklamada, yeniden yapılanmanın işlerini sadeleştireceğini ve büyümeyi hızlandıracağını ifade etti.

Birleşmenin ardından faaliyetlerine "anonim şirket" olarak devam edecek Kinder Morgan Inc., komandit ortaklığın tüm avantajlarını kaybedecek. Bu avantajlardan en önemlisi, komandit şirketlerin bazı vergilerden muaf olması. Bu nedenle, Kinder Morgan Inc. birleşme tamamlandığında ABD hükümetine daha fazla vergi ödemek zorunda kalacak. Ancak, faaliyetlerin tek şirketten yönetilmesinin, maliyetleri kayda değer ölçüde azaltacağı ve uzun dönemde daha kazançlı olacağı belirtiliyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız