FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.47° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

91 Yıl Sonra Aynı Yerde

16 Ocak basın onur günü.Yani Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün daha Cumhuriyeti ilan etmeden önce gazetecilerle ilk ve tek yaptığı basın toplantısının yıl dönümü.Bu onurlu gün ilimizde gazeteciler tarafı

17 Ocak 2014 Saat: 10:09
91 Yıl Sonra Aynı Yerde
91 Yıl Sonra Aynı Yerde

16 Ocak basın onur günü.Yani Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün daha Cumhuriyeti ilan etmeden önce gazetecilerle ilk ve tek yaptığı basın toplantısının yıl dönümü.Bu onurlu gün ilimizde gazeteciler tarafından kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti ilan etmeden önce 16 ocakta İzmit’te yaptığı basın toplantısı her yıl basın onur günü olarak kutlanıyor. Kutlamalar çerçevesinde İzmit Tren Garı’nda buluşan gazeteciler önce Atatürk anıtına çelenk koydu. Çelenk sunumundan sonra Atatürk’ün 16 Ocak 1923 te gazetecilerle buluştuğu Kasri Humayun Köşkü’nün bahçesine geçildi.Burada yapılan törene Vali yYrdımcısı Mustafa Guni ,Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Şener Komsuoğlu, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel ve Kocaeli’nde görev yapan gazeteciler katıldı. Törende Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel kısa bir konuşma yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise özgür basının önemine değindi. Kocaeli Vali yardımcısı Mustafa Güni de kısa bir konuşma yaptı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız