FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

8 Proje 40 Milyon Lira

İzmit Belediye Başkan Nevzat Doğan, düzenlediği basın toplantısında İzmit Belediyesi’nin vizyon 8 projesini anlattı. Doğan, bu 8 projenin maliyetinin 40 milyon lira olduğunu açıkladı

20 Ekim 2015 Saat: 13:51
8 Proje 40 Milyon Lira
8 Proje 40 Milyon Lira

İzmit Belediye Başkan Nevzat Doğan, düzenlediği basın toplantısında İzmit Belediyesi’nin vizyon 8 projesini anlattı. Doğan, bu 8 projenin maliyetinin 40 milyon lira olduğunu açıkladı

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, dün Nev-i Sanat Cafe’de bir basın toplantısı düzenledi. İzmit Belediyesi’nin 8 vizyon projesiyle ilgili bilgiler aktaran Başkan Nevzat Doğan, bu 8 projenin toplam maliyetinin 40 milyon lira olduğunu ifade etti. Başkan Doğan, basın toplantısının ardından Tarih Koridoru Projesi kapsamında restore edilen ve restorasyonu devam eden projeleri inceledi.


MODERN HAYVAN PAZARI
Geçtiğimiz günlerde temeli atılan modern hayvan pazarı projesiyle ilgili konuşan Başkan Nevzat Doğan, “Sessiz sedasız çok büyük bir projeyi hayata geçirdik. 20 dönümlük bir alan üzerinde yapılacak olan hayvan pazarı tesisi, 4 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak. Pazarda bin 550 kapasiteli hayvan satış yeri, kafeteryalar, karantina alanları da olacak. ben göreve başladığım dönemde hayvan satış yeri sıkıntısı vardı. Kontrolsüzlük ve çevre kirliliği durumları mevcuttu. Şimdi bu işi kontrol altına aldık. Proje içinde 10 milyon lira gibi bir para harcandı” dedi.


3 KÖY 1 MAHALLE KONAĞI
Eseler, Ortaburun ve Hakkaniye köylerine köy konakları yapılacağını aktaran Başkan Doğan, Topçular Mahallesi’ne de diğer mahalle konaklarından farklı bir konak yapılacağını kaydetti. Doğan, “Eseler, Ortaburun ve Hakkaniye köylerimize köy konaklarını yapıyoruz. Köylümüzün ihtiyacına cevap verecek konakları onlar için yapacağız. Topçular Mahallesi’ne de 3 katlı bir mahalle konağı yapacağız. Bunun da temeli atılıyor. Bu konak diğer mahalle konaklarımızdan biraz daha farklı olacak. 3 katlı olacak” şeklinde konuştu.


CEPHANELİK 2. ETAP
Cephanelik projesinin 2. Etap çalışmalarının da başladığını kaydeden Başkan Nevzat Doğan, “Göreve geldiğimizde yıllardır atıl halde duran Cephanelik’i değiştirtmeye karar verdik. Askeriyenin bıraktığı şekilde duruyordu. Cephaneliğin doğal dokusunu bozmadan oraya Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, Cephanelik Spor Tesisi ve mesire alanını kazandırdık. Batıda Sekapark neyse doğuda da Cephanelik o olacak. şimdi ikinci etapta bu bölgeye mini golf sahası, paintball, bisiklet yolları gibi yeni alanlar kazandıracağız” dedi.


GENÇLERE YÖNELİK PROJELER
Gençlere yönelik de projeleri hayata geçirdiklerini aktaran Başkan Nevzat Doğan, Gültepe Gençlik Merkezi ve Genç Girişimciler Merkezi’ni anlattı. Doğan, “Gültepe’ye gençlik merkezimizi kazandıracağız. Buradan sadece gençlerimiz faydalanacak. İçerisinde etüt merkezleri, fitness merkezi gibi yerler olacak. Genç Girişimciler Merkezi’mizi de açtık. Bu çok önemli bir proje. Gençlerimiz şirketini kursun gelsin. Biz onlara burada ofis ve sekreterya hizmeti veriyoruz. Gençlerimiz yeter ki girişimci olsun. Bu merkezlerde tek kuruş para harcamayacaklar” ifadelerini kullandı.


MİLLİ BİR OLAY
3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi projesinin önemine vurgu yapan Başkan Nevzat Doğan, bu projenin milli bir proje olduğunu aktardı. Doğan, “Dünyanın kafa yorduğu bir proje üzerine çalışıyoruz. 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi projesi Türkiye’de ilk kez yapıldı. Bu konunun üzerine gidilmesi gerekiyor. Bu milli bir projedir. Dünyada olduğu gibi biz de 3D sistemleri geliştirmeye çalışacağız. Bir yerden başladık. Eğer bu projenin üzerine gidilirse buradan dünya markaları çıkabilir” dedi.


25 MİLYONLUK TARİH KORİDORU
İzmit Belediyesi’nin en önemli projesi olan Tarih Koridoru Projesi’ni de anlatan Başkan Nevzat Doğan, “İki dönemdir sabırlı bir şekilde Tarih Koridoru Projesi’ni yürütüyoruz. Birçok ev, konak ve cami gibi alanları kamulaştırarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aslına uygun restorasyonlarımızı yapıyoruz. Bugüne kadar Tarih Koridoru Projesi için tarih turizmine 25 milyonluk yatırım yaptık” dedi. Öte yandan Doğan, bu 8 proje için toplam 40 milyon lira gibi bir para harcandığını kaydetti. Doğan’ın anlattığı tüm projelerin 2016 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız