FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.49° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

7 'Den 70' e Herkes Ata'nın Huzurunda

Sivil toplum kuruluşları Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. Yıl dönümü nedeniyle saat kulesinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Anma programına 7’den 70’e her yaştan insan katıldı

10 Kasım 2014 Saat: 10:34
7 'Den 70' e Herkes Ata'nın Huzurunda
7 'Den 70' e Herkes Ata'nın Huzurunda

Sivil toplum kuruluşları Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. Yıl dönümü nedeniyle saat kulesinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Anma programına 7’den 70’e her yaştan insan katıldı

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği(KYÖD) öncülüğünde Türk Ocakları, Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Kocaeli Şubesi, DSP İl Başkanlığı, İşçi Partisi ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma Vakfı(ÇEKÜL)’ün katılımıyla Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. Yıl dönümü nedeniyle İzmit’in simgesi olan saat kulesindeki Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Katılımın oldukça yüksek olduğu törende katılımcılar Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bunuldu ve İstiklal Marşı okudu.

 

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI VE PARTİLER KATILDI

Törene KYÖD Başkanı Turgay Yılmaz, Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, ADD Şube Başkanı Taylan Katak, DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, İşçi Partisi İl Başkanı Neval Sağdıç, ÇEKÜL Vakfı İl Temsilcisi Numan Gülşah, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Kahraman Yıldırım, KYÖD eski başkanları, ADD eski başkanları ile yaklaşık 100 kişilik vatandaş grubu katıldı. Bu yıl yapılan anma programına katılımın diğer yıllara nazaran oldukça fazla olması dikkatlerden kaçmadı.

 

KÜÇÜKLAR VE YAŞLILAR ATA’NIN HUZURUNDA

Kalabalık grup saatin 09:05’i vurmasıyla birlikte derin bir sessizliğe büründü. Yıllardır çekilen özlemin bir kez daha derinden hissedildiği dakikalarda grup önce saygı duruşunda bulundu. Ardından ise hep bir ağızdan coşkuyla İstiklal Marşı okundu. Anma programına katılan her yaştan insan acısını bir kez daha tazeledi. Anma programına küçük çocuklar ile yaşlı teyzelerin de katılması dikkatlerden kaçmadı.

 

FİKİRLERİN ÖLÜMSÜZLEŞTİĞİ GÜN

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından grup adına söz alan ADD Şube Başkanı Taylan Katak, 10 Kasım’in bir yas günü olmadığını aksine ölümsüz fikirlerin yaşadığı unutulmaz bir gün olduğunu söyledi. Bedenlerin elbet bir gün toprak olacağını ifade eden başkan Taylan Katak, “Atatürk fikirleriyle ölümsüzlüğe ulaşan ender insanlardan biridir. Yaşadıkça Atatürk’ün fikirlerimin yılmaz bekçisi ve savunucusu olacağız” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız