FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.46° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

62. Hükümet Meclis'ten güvenoyu aldı

Meclis Genel Kurulu'nda yaklaşık 20 dakika süren elektronik oylamayla, 62. Hükümet güvenoyu aldı.

6 Eylül 2014 Saat: 13:17
62. Hükümet Meclis'ten güvenoyu aldı
62. Hükümet Meclis'ten güvenoyu aldı

Meclis Genel Kurulu'nda yaklaşık 20 dakika süren elektronik oylamayla, 62. Hükümet güvenoyu aldı.

Ahmet Davutoğlu Başkanlığı'ndaki 62. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, TBMM'den güvenoyu aldı. 29 Ağustos'ta kurulan hükümetin, Meclis aritmetiği gereği güvenoyu alması kesindi ancak merak edilen sayılardı. Meclis Genel Kurulu'ndaki oylamaya katılan 439 vekilden 306'sı kabul, 133'ü ise ret oyu verdi ve böylece Ahmet Davutoğlu hükümeti güvenoyu almış oldu.

KATILIM 439, KABUL 306, RET 133

Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, Meclis Genel Kurul'u saat 12.00 sıralarında açtı. Vekillerin sıralarında kendilerine ait bilgisayar ekranından yapılan elektronik oylama sonrası, güvenoyuna geçildi ve verilen 3 dakikalık süre içinde vekiller oy kullandı. Sonuçlar yaklaşık 20 dakika sonra Sadık Yakut tarafından duyuruldu: Katılım 439, kabul 306, ret 133.

"GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ"

Böylece 62. Türkiye Cumhuriyeti Hükümet resmen kurulmuş oldu ve Başbakan Davutoğlu kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Davutoğlu konuşmasında şunları söyledi:  "Sizden de aldığımız destekle gece gündüz çalışmaya aziz Meclisimiz ve milletimiz önünde söz veriyoruz. Hiç bir güç hükümetimizin bu azmini kırmaya yetmeyecektir. Aksine daha da büyük bir azimle çalışmaya devam edecektir."

DAVUTOĞLU KONYA YOLCUSU

Hükümeti güvenoyu alan Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün AK Partili milletvekillerine bir yemek verecek ve daha sonra Başbakan olarak ilk mitingini yapmak üzere babaocağı Konya'ya gidecek. Davutoğlu'nun saat 17.00 sıralarında memleketindeki vatandaşlara seslenmesi bekleniyor.

SIRADA TORBA KANUN VAR

Öte yandan, oylamanın ardından Genel Kurulu pazartesi gününe kadar kapılarını kapattı. O gün açılacak Genel Kurul'da torba kanun görüşülecek ve bunun ardından Meclis, bu kez 1 Eklim'de açılmak üzere kapanacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız